ششمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران برگزار شد

ششمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران با حضور فیلمنامه‌نویس، روسای صنوف، اعضای هیئت مدیره خانه سینما و جمعی از هنرمندان در جمعی صمیمانه و گرم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در این مراسم به‌مناسبت روز فردوسی شاهنامه‌خوانی توسط ایراندخت غلامی برگزار شد و مجری این برنامه سروش صحت بود که با شیرینی خود بر گرمای محفل افزود. رضا مقصودی رییس کانون به حاضرین در جمع خوش آمد گفت و در ادامه با اشاره به برپایی این جشن اظهار کردند نشست‌های ما ادامه دارد و لازم است همدیگر را ببینیم.

آقای توحیدی دبیر این جشن بودند و برای تمامی فیلمنامه‌نویسان آرزوی موفقیت کردند و گفتند امیدوارم روزی برسد که ۵۰ درصد سناریوهای ایران را فیلمنامه ‌نویسان حرفه‌ای بنویسند. در این مراسم بزرگداشت قاسم هاشمی‌نژاد برگزار شد که فرامرز قریبیان و سعید عقیقی درباره این هنرمند فقید سخنانی ایراد کردند و لوح تقدیر به همسر ایشان تقدیم شد. سپس لوح تقدیر مسعود احمدیان توسط شادمهر راستین به ایشان اعطا شد. در ادامه برنامه بزرگداشت ایرج کریمی انجام شد و هوشنگ گلمکانی و فرهاد توحیدی درباره این هنرمند فقید صحبت کردند و لوح تقدیر را به مادرایشان که در جشن حضور داشتند تقدیم شد. در بخش دیگری از این مراسم از شیوا مقانلو، حامد خادمیان و امیرشهاب رضویان جهت چاپ و ترجمه فیلمنامه‌های متعددی توسط خسرو دهقان و مهران کاشانی تقدیر شد. سپس توسط نمایندگان شورای مرکزی رضا مقصودی، حسین ایری و سیدحسن مهدوی‌فر لوح تقدیر به آیدا پناهنده و ارسلان امیری برای نگارش ناهید تقدیم شد. همچنین لوح تقدیر به محمدرضا گوهری بابت رخ دیوانه و محسن امیریوسفی برای خواب تلخ اهدا شد.

تقدیر از فرزاد موتمن توسط مسعود احمدیان، امیر عربی، سعید عقیقی، ایرج افشار و سروش صحت فیلمنامه‌نویسانی که برای این کارگردان فیلمنامه نوشته‌اند برگزار شد.

در این مراسم که بیش از دو ساعت ادامه داشت میهمانانی چون ابراهیم مختاری (رییس هیئت مدیره خانه سینما)، علیرضا تابش (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی)، عبدالله اسفندیاری، شادمهر راستین، محیط طباطبایی، سعید رشتیان، منوچهر محمدی، فرشته طائرپور، فرید مصطفوی، نظام‌الدین کیایی، خسرو دهقان، هوشنگ کلمکانی، فریبا کامران، عنایت‌الله بخشی، هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌الله، حجت قاسم‌زاده‌اصل، مسعود نجفی، سیروس الوند، سعید عقیقی، فرزاد موتمن، امیرشهاب رضویان، مسعود آب‌پرور، مونا انوری‌زاده و جمعی از هنرمندان و فیلمنامه‌نویسان حضور داشتند.

پنجمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران در ساعت ۲۳ بعد از صرف شام به پایان رسید.

 پایان پیام

کد خبر : 18609 ساعت خبر : 8:28 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=18609
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات