گلونی

کاهش تلفات غرق‌شدگی در سال گذشته

آمار تلفات غرق‌شدگی در کشور طی سال گذشته ۲٫۱ درصد کاهش یافته که این رقم از ۸۹۸ فوتی در سال ۱۳۹۳ به ۸۷۹ کشته در سال گذشته رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در سال گذشته ۷۴۸ مرد و ۱۳۱ زن بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر غرق‌شدگی در سال ۱۳۹۳، ۸۷۳ و تعداد زنان ۱۱۵ نفر بوده است.

در این مدت استان‌های خوزستان با ۱۳۲، مازندران با ۱۱۶ و گیلان با ۱۰۵ فوتی بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی را به خود اختصاص می‌دهند. آمار غرق‌شدگی این استان‌ها در سال گذشته در مقایسه با سال قبل از آن به ترتیب ۸٫۳ در خوزستان و مازندران ۱۵٫۳ درصد کاهش و در استان گیلان ۸٫۲ درصد افزایش داشته است.

بر اساس آمارهای موجود در تابستان سال گذشته ۳۸۰ نفر بر اثر غرق‌شدگی جان باخته‌اند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن که آمار تلفات غرق‌شدگی ۴۴۹ نفر بود ۱۵٫۴ درصد کاهش یافته است.

در سال گذشته بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی با ۱۶۲ فوتی در مردادماه به ثبت رسیده است.

در سال گذشته نیز مطابق دیگر سال‌ها بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی مربوط به رودخانه‌ها بود. در این مدت ۲۲۴ نفر شامل ۱۸۷ مرد و ۳۷ زن در رودخانه‌ها جان خود را از دست دادند که بیشترین حجم تلفات غرق‌شدگی یکساله را در بر می‌گیرد.

مطابق آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور در این مدت پس از رودخانه‌ها، دریا با ۱۹۹ فوتی (۱۷۳ خارج از محدوده طرح، ۲۶ نفر در محدوده مجاز)، استخر با ۱۲۸، کانال ۸۸، دریاچه مصنوعی و سد ۷۱، چاه ۲۵ و دریاچه طبیعی با ۱۸ فوتی بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی را داشته‌اند. ۱۲۶ نفر نیز در سایر مکان‌ها بر اثر غرق‌شدگی جان باخته‌اند.

 پایان پیام

خروج از نسخه موبایل