مراسم هفته اصفهان برگزار شد

مراسم “هفته نکوداشت اصفهان” شامگاه روز یکشنبه در باغ موزه جهانی چهل‌ستون اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در این مراسم که با حضور” فریدون اله‌یاری” مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری استان اصفهان، “مهدی جمالی‌نژاد” شهردار اصفهان، اعضای شورای شهر و جمعی از هنرمندان و نام‌آوراصفهانی برگزار گردید ازهفت هنرمندان اصفهانی تجلیل شد.

“حسین مصدق‌زاده”، کاشی‌کار برجسته، “حسین علمداری”، قلمزن چیره‌دست، “مهدی فروزنده”، خطاط و هنرمند فعال پیشکسوت، “امرالله احمدجو” و “کیومرث پوراحمد” دو فیلم‌سازان به‌نام اصفهانی، “حسام‌الدین سراج”، خواننده محبوب موسیقی سنتی و “ابراهیم گلریز خاتمی”، خاتم‌ساز پیشکسوت از جمله افرادی بودند که از آنها تجلیل به عمل آمد و به هر کدام یک لوح سپاس و جوایزی به رسم یادبود تقدیم شد.

همچنین در این مراسم از “مهران قاضی”، نی‌نواز جوان و برجسته اصفهان که به تازگی به دیار باقی شتافت، تجلیل شد و لوح منقش به آرم یونسکو به پاس تلاش‌های وی در زمان حیاتش در عرصه‌های مختلف موسیقی و گردشگری به خانواده وی تقدیم شد.

اجرای نمایش‌های خیابانی توسط بازیگران ملبس به لباس‌های اصفهان کهن، و بازی شخصیت‌ها و فیلسوفان اصفهان قدیم مانند شیخ بهایی، میر فندرسنکی، جهانگیرخان قشقایی و دیگر بزرگان جذابیت خاصی به این  مراسم در باغ موزه چهلستون داده بود.

این مراسم به همت مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر استان اصفهان برگزار گردید.

 پایان پیام

کد خبر : 17189 ساعت خبر : 2:42 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17189
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات