نمایش ماه در جنگل به پدر تعزیه ایران تقدیم شد

مراسم رونمایی از فیلم «ماه در جنگل» به کارگردانی سیامک شایقی با حضور فرهاد توحیدی دبیر جشنواره فیلم سبز، سیروس الوند، علیرضا داوود‌نژاد، علی ژکان، منوچهر مصیری و عوامل فیلم در سینما فلسطین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، توحیدی ضمن خیر مقدم گفتن به سیامک شایقی و دیگر مهمانان حاضر در سالن، گفت: این اولین نمایش فیلم «ماه در جنگل» است. سیامک شایقی را مانند دیگر دوستانی که در بخش سینمای بلند داستانی فیلم دارند نمی‌شود توصیف کرد. او جزو کارگردان‌های مستقل است که با دشواری فیلم می‌سازد.

وی افزود: او در تشکل کارگردان تهیه‌کننده‌ها عضویت دارد، تشکلی که برای اجتناب از مناسباتی که در حوزه تولید در سینمای ایران وجود دارد در این تشکل حضور دارند. اگر سینما نفسی می‌کشد به مدد حضور این دوستان است.

دبیر پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز تاکید کرد: خوشحالیم که نام‌آور‌ترین کارگردانان سینمای ایران سیروس الوند، علیرضا داوود‌نژاد، علی ژکان و منوچهر مصیری در این سالن حضور دارند. امیدوارم در دوره‌های آتی خودشان در این جشنواره صاحب فیلم باشند.

سیامک شایقی کارگردان فیلم «ماه در جنگل» با اشاره به اینکه رونمایی جدید‌ترین فیلمش، رونمایی کاملی نیست، گفت: به این دلیل کامل نیست که فیلم «ماه در جنگل» هنوز کامل نشده یعنی اصلاح رنگ و جلوه‌های بصریش هنوز کامل نیست. موسیقی هم که در فیلم کار شده نیاز به تغییرات جزئی دارد.

وی عنوان کرد: علت اینکه فیلم هنوز به نسخه کاملی نرسیده مشکلات مالی پروژه است. حتی بعضی از عواملی که هم اکنون در سالن نشسته‌اند دستمزدشان را کامل دریافت نکرده‌اند. «ماه در جنگل» تا اینجا هم به خاطر وام کوچک بنیاد سینمایی فارابی ساخته شده که اگر مسعود احمدیان نبود این وام اتفاق نمی‌افتاد و احتمالا این فیلم ساخته نمی‌شد.

کارگردان فیلم «ماه در جنگل» افزود: دوست داشتم فیلمم برای اولین بار در جشنواره فیلم سبز به نمایش در بیاید چون آنرا یک جشنواره خودی می‌پندارم که متعلق به سازمان حفاظت محیط زیست است و و دوستانی که دعوت شدند تا فیلم را ببیند هم خودی هستند بنابراین «ماه در جنگل» را به دیده اغماض نگاه خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: از اینکه قرار است فیلمم به نمایش در بیاید احساس خیلی خوبی دارد. چون در این فیلم با جوانان کار کردم و کار کردن با آن‌ها تجربه خوبی برایم بود. فربد فرهنگ و مهسا طهماسبی از چهره‌های جوان و جدید هستند.

شایقی با اشاره به حضور گروه تعزیه در فیلم «ماه در جنگل» عنوان کرد: این اولین بار است که در یک فیلم تعزیه به مقوله محیط زیست گره خورده است. من در این فیلم با گروه تعزیه خوبی که علی عظیمی سرپرستی آن‌ها را برعهده داشت کار کردم. خود من از این ترکیب کاری که انجام شد بسیار لذت بردم. من می‌خواهم این نمایش را به یاد و خاطر «جابر عناصری» پدر تعزیه ایران که یک ماه پیش در سکوت خبری فوت شد تقدیم کنم.

پایان پیام

کد خبر : 18646 ساعت خبر : 10:09 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=18646
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات