یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان

ادبیات آلمانی‌زبان در کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس پیوندی ناگسستنی با فلسفه و هنر دارد و نویسندگان و شاعران بسیاری از این سه کشور برخاسته‌اند: گوته، شیلر، موزیل، هسه، توماس مان، ریلکه، بروخ، هاینریش بل، دورنمات، گراس، تورینی  و … این نویسندگان و شاعران  برای مخاطبان فارسی زبان غریبه نیستند و آثارشان بارها به زبان فارسی ترجمه و منتشر شده است.
به گزارش پایگاه خبری گلونی، مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب با همکاری بخش‌های فرهنگی سفارت آلمان، اتریش و سوئیس در تهران هر ساله در اردیبهشت ماه میزبان سه نویسنده از این سه کشور است. امسال برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با ادبیات آلمانی، برنامه‌ی یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان از روز پنج‌شنبه نهم اردیبهشت تا پنج‌شنبه شانزدهم اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود.

برنامه‌ی این یک هفته بدین شرح است: پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «پرواز ایران» با نقد و تحلیل دکتر سعید فیروز آبادی (این فیلم درباره‌ی پرواز والتر میتل هولتسر به ایران است)./ جمعه ۱۰ اردیبهشت:  بازدید از نمایشگاه آثار ترجمه شده‌ی ادبیات آلمانی به فارسی در فروشگاه شهرکتاب شهید بهشتی/ شنبه ۱۱ اردیبهشت، ساعت ۱۴: نمایش فیلم «شیلر» با نقد و تحلیل علی عبداللهی (این فیلم درباره‌ی زندگی شیلر است)./ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «بازگشت به نقطه آغاز»  با نقد و تحلیل یاسمین استاد احمد قرابی ( این فیلم درباره‌ی بخشی از زندگی پیتر تورینی است). / دوشنبه ۱۳ اردیبهشت، ساعت ۱۱: نمایش فیلم «مکس فریش، یک شهروند» (این فیلم درباره ماکس فریش بزرگ‌ترین روشنفکر سوئیسی است). / سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت، ساعت ۱۶:۳۰ : نشست «سه سرزمین، یک زبان» با حضور پتر اشتام از سوئیس، آنا بار از اتریش و اوولا لنتسه از آلمان./ چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت، ساعت ۱۴: نمایش فیلم «زنی با پنج فیل» (این فیلم به زندگی سوتلانا گایر می‌پردازد).
این برنامه‌ها در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

پایان پیام

کد خبر : 17180 ساعت خبر : 2:26 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=17180
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات