پوشش سراسری تلفن همراه و وای‌فای تا یک سال آینده

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از پوشش خطوط شبکه تلفن همراه و وای فای در سراسر کشور تا یک سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، نصرالله جهانگرد در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان البرز، افزود: تا یک سال آینده خطوط شبکه موبایل و وای فای سراسر کشور را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و از آنجایی که۸۰ درصد سرویس IT مکان محور است، از این رو برش استانی در این بخش لحاظ شده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت لازم به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی توسعه دولت الکترونیک در البرز وجود دارد و این دوره ها در تهران برگزار شده است، گفت: از ۱۰محور اقتصاد مقاومتی یک محور آن به نقش IT برمی گردد که این امر حاکی از اهمیت ویژه این بخش است.
وی ادامه داد: استان البرز انباشت ثروت و فرصت است، و عصاره ای از فرصت های کشور در این استان متمرکز شده است.

جهانگرد گفت: البرز متشکل از کل فرهنگ های ایران است و قطعاً این قابلیت ها مستعد رشد و شتاب دهی در کشور نیز خواهد بود.
جهانگرد خاطرنشان کرد: کرج خودش قابلیت دارد و ظرفیت استفاده از امکانات تهران را دارد بنابراین بخش خصوصی می تواند مشارکت کند.
وی اضافه کرد: انتظار می رود چشم انداز استان و ظرفیت ها ترسیم شود تا بر اساس آن تصمیم گیری صورت گیرد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرد: باید به سمت خلق کسب و کار و ثروت آفرینی پیش برویم که در این زمینه آمادگی داریم.

پایان پیام

تلفن همراه

تلفن همراه یا گوشی همراه که به آن موبایل نیز گفته می شود ، وسیله‌ای برای ارسال و دریافت صدا از طریق ارتباط رادیویی در پهنای وسیع جغرافیایی است. منظور از موبایل وسیله‌ای است که برای اتصال به شبکهٔ تلفن همراه به کار می‌رود. اولین گوشی تلفن بی‌سیم در سال ۱۹۷۳ با وزنی نزدیک به ۲ کیلوگرم ساخته شد.

کد خبر : 18219 ساعت خبر : 2:08 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=18219
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات