پیرامون لغو کنسرت کلهر با رییس قوه قضاییه مکاتبه کردم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیرامون لغو کنسرت کیهان کلهر در نیشابور، بنده در حد بضاعت خود با رییس قوه قضاییه مکاتبه کرده‌ام.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، علی جنتی شامگاه جمعه در حاشیه همایش شاهنامه پس از شاهنامه در مشهد افزود: علت لغو کنسرت کلهر دخالت‌هایی است که دادستانی می‌کند و آن‌ها با تشخیص خودشان اقداماتی را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در این خصوص با رییس قوه قضائیه مکاتبه کردم و آن‌ها گفتند که به دادستان مشهد و دادستان‌های استان ابلاغ کرده‌اند که به نوعی همراهی کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی در مورد قانونی بودن لغو کنسرت با وجود مجوزهای لازم، گفت: البته قوه قضاییه اینگونه اقدامات را جزو حقوق خودشان می‌دانند.

وی افزود: بطوری که حتی یک دادیار می‌تواند فردی را دستگیر، کاری را توقیف و جایی را مهر و موم کند و خودشان را مستقل از قوه مجریه می‌دانند.

جنتی ادامه داد: لغو کنسرت‌های موسیقی در استان خراسان رضوی بیشتر از نقاط دیگر نقاط کشور رخ می‌دهد.

وی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای کنسرت‌های موسیقی در خراسان رضوی مجوز می‌دهد و حمایت هم می‌کند لذا از استانداران و فرمانداران تقاضا داریم حمایت کنند تا این کار به نحو مطلوب انجام شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اجرای کنسرت‌های موسیقی در خراسان رضوی بخاطر وجود مرقد مطهر حضرت رضا (ص) با رعایت و مراقبت‌هایی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: موسیقی در مشهد یا شهرهای دیگر خراسان رضوی عموما موسیقی سنتی همراه با اشعار شعرایی همچون حافظ، سعدی، نظامی و رودکی است.

کنسرت کیهان کلهر قرار بود سه شنبه ۲۱ و چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت جاری در سالن سیمرغ شهر نیشابور برگزار شود اما در آخرین دقایق و در حالی که اعضای گروه در فرودگاه عازم این شهر بودند به دستور دادستانی نیشابور لغو شد.

پایان پیام

کد خبر : 18457 ساعت خبر : 8:58 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=18457
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات