گلونی

اجرای گروه کر ۶٠ سالگی

گروه کر۶٠ سالگی با اجرای ۵٠ خواننده کر، هشتم خرداد ماه ساعت ٢١ درسالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، فرشاد فولادوند سرپرست این گروه در خصوص دومین اجرای کر ۶٠ سالگی در نیاوران عنوان داشت: دراین اجرا از چهار صدای سوپرانو، آلتو، تنورو بأس استفاده شده و نیز فرازخنافری به عنوان پیانیست گروه را همراهی می‌کند.

وی درادامه افزود: در این اجرا از آثار اساتید موسیقی ایران چون همایون خرم، علی تجویدی، پرویز یاحقی و قطعات فولکلور نقاط مختلف کشور استفاده شده که تنظیم بعضی از قطعات، چون هزاردستان،به‌سوی تو و چندین قطعه فولکلور را من انجام داده‌ام وتنظیم بقیه قطعات را نیز فراز خنافری که از آهنگسازان خوب کشورمی باشد، انجام داده است.

خواننده اسبق کر ارکستر سمفونیک تهران، درخصوص انتخاب خوانندگان گروه و قطعات این اجرا عنوان داشت: باتوجه به اینکه در گروه کر ۶٠ سالگی سن خوانندگان بین ۴۵ تا ۶٠ سال است. همچنین اعضاء گروه از افراد غیر حرفه‌ای انتخاب شده و تحت تعلیم قرار گرفته‌اند، تا بتوانند اجرای خوبی برای مخاطب داشته باشند. زیرا من معتقدم در افراد غیرحرفه‌ای  احساس بکر وتأثیر گذار و موزیکالیته بیشتری نسبت به افراد حرفه‌ای وجود دارد. قطعات نیز براساس همین تفکر انتخاب شده است، زیرا این خوانندگان در جوانی با این قطعات زندگی کرده‌اند و خیلی دقیق‌ترمی توانند این قطعات را درک کرده واجرا نمایند.

وی با بیان اینکه  گروه کر۶٠ سالگی، گروهی مستقلی است و تاکنون از جایی کمک مالی دریافت نکرده و اسپانسر نیز ندارد، گفت: یکی ازمشکلات گروه کر نداشتن مکانی برای تمرین است زیرا به‌طور مثال اجاره مکان برای یک ساعت تمرین در یک مکان هنری بسیار سنگین است و این برای یک گروه مستقل که سالی یک یا دو اجرا دارد و با هر اجرا فقط می‌توانند هزینه‌ها را جبران نمایند، بسیار سنگین است و نیاز می‌باشد مسئولین برای این نوع گروه‌ها تسهیلاتی برای هزینه‌های سالن تمرین درنظر بگیرند.

فولادوند بابیان اینکه گروه کر۶٠ سالگی با اینکه به دلیل مشکلات مالی تبلیغات کمی داشته ولی با این حال دراجراها با استقبال خوب مخاطبان روبرو بوده اظهار داشت: این گروه تاکنون ۵٠ اجرای مناسبتی داشته که برخی ازاین اجراها، در حضور رئیس جمهوری دولت دهم درمجلس شورای اسلامی بوده که بسیار از طرف رئیس جمهوری وقت مورد تشویق قرارگرفته، همچنین اجرایی درخانه موسیقی درحضور بزرگان موسیقی کشورچون محمدرضا شجریان نیزداشته است.

قابل ذکر است علاقمندان برای تهیه بلیط این برنامه می‌توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل