تابلو یک میلیارد تومانی در نمایشگاه صنایع دستی

در نمایشگاه صنایع دستی که در محل مصلای تهران برپاست، یک تابلو نفیس به قیمت یک میلیارد تومان در معرض فروش قرار داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، دومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی درحالی امروز (جمعه) آغاز به کار کرد که به دلیل همزمانی با نمازجمعه، درهای سالن از ساعت ۱۴ به روی هنرمندان و دیگر علاقمندان بازگشایی شد.

در این روز که از ساعات ابتدایی به نظر می‌رسد استقبال بیشتری نمایشگاه مواجه شود، غرفه داران سعی دارند تا با روش‌ها و تکنیک‌های خاص خود توجه بیشتری از علاقمندان را به خود جلب کنند.

در نمایشگاه بیست و ششم همچون دیگر نمایشگاه‌های صنایع دستی دو دسته از غرفه‌ها حاضر شدند. نخست بخشی که با اتکا به کارگاه کوچکی که راه اندازی کردند در قالب غرفه‌های صنایع دستی استان‌های مختلف در نمایشگاه شرکت کرده‌اند که از نظر تعداد بخش قابل توجهی از غرفه داران را تشکیل می‌دهد.

بخش دوم مربوط است به شرکت‌ها و مراکزی که به صورت حرفه در راستای ساخت و ارائه انواع صنایع دستی حضور پیدا کرده‌اند که با کمی دقت می‌توان از شکل غرفه‌ها آنها را از هم تفکیک کرد.

نمایشگاه بیست و ششم برخلاف نمایشگاه قبل در مصلی بزرگ تهران درحال برگزاری است.

بهرام الیاسی خالق اثر تابلوی برجسته حکاکی  به سبک مینیاتور در وسط نمایشگاه صنایع دستی در کنار دیگر آثار برجسته واقع شده است. گفت: این تابلو از روکش قلع  ساخته شده است. ساخت آن دوسال زمان برده است. در این تابلو حکاکی عکس مشاهیر کشورمان از مولانا، خیام، ابوریحان بیرونی  وبزرگمهر است.

یک میلیارد تومان قیمت تابلوی رویای یک عارف

علی خوشنویس‌زاده، طراح تابلوی رویای یک عارف که در کنار آثار دیگر مشاهیر به نمایش گذاشته شده است. افزود:

دباغی، روی پوست، الواح‌سازی، طراحی، معرق‌کاری، منبت‌کاری، مرحله آخر قلم‌گیری روی کار است.

وی ادامه داد: تکنیک این هنر ده رشته از هنرهای نقاشی، تذهیب، لایه‌چینی، منبت، خوشنویسی و طلاکوبی است.

وی بیا ن کرد: در دوره قاجاریه تجلی هنر به صورت مجلدات قرانی بوده، این کار حدود ۹۰ سال انجام می‌شد. این تابلو در فاصله زمانی ۹۲ تا ۹۵  باتوجه به مواد و مصالح کار کردیم.۳۰ گرم طلای ۲۴ عیار شده است.

در این تابلو متن وسط دختر دنیا است. عارف این را در عالم  خواب می‌بینند و ابیاتی که دور کار است، نشان از خواسته‌های دختر دنیا است، که به صفات که می‌خواسته نرسیده است.

هشتصد میلیون تومان طرح اثر

هادی برین سازنده طرح امام رضا گفت: این مشبک تمام فلز است و از چهار نوع فلز برنج، مس، نقره، آهن  در این کار استفاده شده است.

یکی از قدرت‌های این کار قطعات یکپارچه این کار است. در سطح اصلی این یک صفحه برنجی در ۷۰ سانت ما آنرا طراحی کردیم. این طرح به صورت یک تیکه روی فلز انجام شده است.

الهام این طرح‌ها از ساعت صحن امام رضا و تصویری که ضریح امام رضا در ذهن داشتم گرفته شده است. حتی انعکاس نور سبز در این کار از انعکاس نور سبز پشت ضریح همان جنس نورسبزی هست که وقتی در مقابل ضریح حضرت رضا هستیم می‌بینیم.

باتوجه به طلا، مس، نقره که در این کار بکار برده شده است قیمت این کار ۸۰۰ میلیون تومان قرار داده شده است.

بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی از ۵ تا ۱۰ خرداد در محل مصلای تهران از ساعت ۱۰ تا ۲۰ برپاست.

پایان پیام

کد خبر : 19186 ساعت خبر : 9:46 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19186
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات