گلونی

تبلیغ فیلم‌های سینمایی در ماهواره غیرقانونی است

با کسانی که فیلم‌های خود را در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ کنند، برابر مقررات برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغ فیلم‌های سینمایی ایرانی در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای را غیرقانونی عنوان کرد و گفت: با کسانی که فیلم‌های خود را در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ کنند، برابر مقررات برخورد می‌شود.

علی جنتی روز سه شنبه در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه معاون دادستان نامه‌ای خطاب به وزارت ارشاد ارسال کرده که چنانچه تیزر فیلم‌های ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شود نسبت به توقیف آنها اقدام می‌شود، افزود: چنین نامه‌ای ندیده‌ام، ممکن است این نامه به سازمان سینمایی ارسال شده باشد.

وی تصریح کرد: به تهیه‌کنندگان فیلم‌های سینمایی نیز تاکید کرده‌ایم که نباید تبلیغات و تیزر فیلم‌های آنها در شبکه‌های ماهواره‌ای دیده شود.

به گفته جنتی، بارها این موضوع از طریق سخنگوی وزارت ارشاد اعلام و بر استفاده نکردن از شبکه‌های ماهواره‌ای برای تبلیغ فیلم‌های ایرانی تاکید شده است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: پیش‌تر مذاکراتی با سازمان صدا وسیما برای تبلیغ فیلم‌های ایرانی داشته‌ام و تاکید شده که فرصت‌های مناسب و یکنواخت برای تهیه‌کنندگان در نظر گرفته شود.

جنتی افزود: با انتصاب علی عسگری به ریاست سازمان صدا وسیما در صدد هستیم در اولین فرصت در ملاقات با او درخصوص فراهم‌آوردن امکانات برای تبلیغ فیلم‌های سینمایی ایرانی مذاکراتی را به‌عمل آورم تا همه تهیه‌کنندگان بتوانند بدون نیاز به شبکه‌های ماهواره‌ای نسبت به تبلیغ فیلم‌های خود در صداوسیمای جمهوری اسلامی اقدام کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید دارد که هیچ تهیه‌کننده‌ای حق ندارد نسبت به تبلیغ تیزر فیلم سینمایی خود در شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام کند، در غیر این صورت این وزارتخانه برابر مقررات با تهیه‌کنندگان آثار سینمایی برخورد خواهد کرد.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل