تهران‌گردی شبانه در ماه رمضان

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری  گردشگری شبانه ویژه ماه مبارک رمضان  خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، رجبعلی خسروآبادی در این‌باره گفت: گشت‌های شبانه تهران در بافت تاریخی تهران قدیم  با مشارکت شهرداری منطقه ۱۲ در دو محور خیابان سی تیر و گذر امام‌زاده یحیی هر هفته در ماه مبارک رمضان برای اقشار خاص برگزار می‌شود.

خسروآبادی با اظهار اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی است برای توسعه گردشگری شبانه در پایتخت افزود: رمضان امسال گشت‌ها با رنگ بوی تاریخی و مذهبی برگزار می‌شود و در کنار معرفی جاذبه‌های تاریخی آیین‌های خاص و جنبه‌های اسلامی و معنوی فرهنگ ماه مبارک رمضان روایت خواهد شد.

خسروآبادی گفت همچنین در گشت‌های ماه رمضان خواست شهرداری منطقه ۱۲ در  طرح ارتقای زندگی در بافت تاریخی با رویکرد گردشگری و زیست مؤمنانه نیز اجرا خواهد شد.

وی گفت گشت‌های شبانه برای عکاسان، راهنمایان تور، دانشجویان، فعالین و علاقه‌مندان حوزه‌های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران  افزود: شب‌های سوم، دهم، هفدهم و بیست چهارم ماه مبارک گشت‌های شبانه تهران به همراه صرف افطاری در یکی از اماکن تاریخی  برگزار می‌شود

وی ادامه داد: با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا  بایستی زمانبندی اجرای تورها را به ساعت پایانی روز و شب‌ها تغییر دهیم این تفکر منطقی نیست اگر بخواهیم در اوج گرما و شلوغی و ترافیک محدوده بافت تاریخی بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی پایتخت رو به گردشگران تحمیل کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی تهران گفت خوشبختانه با معرفی ظرفیت‌های پایتخت در گردشگری شبانه و اجرای این گشت‌ها توانسته‌ایم تا حدودی فرهنگ گردش شبانه را برای شهروندان نهادینه نماییم.

وی ادامه داد نهادینه شدن گردش شبانه موجب می‌شود تا بخش خصوصی نیز برای سرمایه‌گذاری در این حوزه رغبت بیشتری پیدا کند و پس از ورود بخش خصوصی قطعاً نقش میراث فرهنگی یک نقش تسهیل کننده و نظارتی خواهد بود.

خسروآبادی گفت: برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال با همکاری و مشارکت دفتر مدریت امور گردشگری شهرداری منطقه ۱۲ برگزار می‌شود و جزئیات و نحوه ثبت نام به زودی بر روی سایت میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir  قرار خواهد گرفت.

پایان پیام

کد خبر : 19694 ساعت خبر : 2:09 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19694
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات