رکوردی تازه برای نمایشگاه ملی صنایع دستی

بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران که  از ۵ تا ۱۰ خردادماه ۱۳۹۵ در محل مصلی بزرگ امام خمینی برگزار شد، با عبور از مرز ۵ میلیارد تومان فرش، رکورد تاز ای از خود به جای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، خانم پویا محمودیان مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی کشور در خصوص آمار فروش بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران گفت: پس از جمع‌آوری آمار فروش غرفه‌های نمایشگاه امسال و براساس آمار اعلام شده از سوی شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه و تحلیل کلی آمار نهایی فروش امسال مشخص شد.

وی در ادامه افزود: جمع کل فروش و ثبت سفارش قطعی این نمایشگاه ۵ میلیارد و ۷۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شد که نسبت به سال گذشته با افزایشی ۳۱ درصدی همراه بود.

دبیر بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران در خصوص میزان افزایش فروش این نمایشگاه نسبت به سال‌های قبل نیز اظهار کرد: نمایشگاه امسال در کل نسبت به دوره قبل با ۳۱ درصد افزایش فروش همراه بود. که چنانچه بخواهیم به تفکیک به این افزایش بپردازیم، در بخش فروش نسبت به سال قبل با رشدی معدل ۲۲ درصد و در بخش ثبت سفارش قطعی نیز با رشدی معادل ۵۵ درصد روبرو بودیم.

محمودیان همچنین در ارتباط با حضور هیئت‌های تجاری در این نمایشگاه و نتایج رایزنی‌های آنها بیان کرد: طی بررسی‌های و پایش‌های صورت گرفته از صورت دبیرخانه بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی ایران، هیئت تجاری هلندی در این نمایشگاه سفارشی بالغ بر یک میلیارد تومان به هنرمندان و صنعتگران حاضر داد که در صورت رفع موانع نقل و انتقالات مالی در سیستم بانکی کشور، به طور قطعی می‌توان این مبلغ را هم به فروش نمایشگاه امسال افزود.

مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی ایران در ارتباط با منبع این آمارها نیز اعلام کرد: آمار فروش نمایشگاه در پایان هر روز توسط نمایندگان استان‌ها از غرفه‌های هر استان و بر اساس اعلام رسمی هر غرفه‌دار گردآوری و به صورت مکتوب به ستاد نمایشگاه اعلام می‌شد و آماری در بالا اعلام شد، مجموع رسمی اظهارات غرفه‌داران است.

محمودیان در پایان اظهار امیدواری کرد روند رشد فروش این نمایشگاه همچنان مستمر باشد و گفت: ما در تلاشیم تا با برنامه ریزی منسجم برپایی نمایشگاه سال بعد را از همین ایام آغاز و سیاست‌گذاری‌های آن را برای رسیدن به موفقیت بیشتر برای عرصه صنایع دستی ایران و هنرمندان ارزشمند فعال در این عرصه ادامه دهیم.

پایان پیام

کد خبر : 19695 ساعت خبر : 2:05 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19695
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات