سوئیسی‌ها در اصفهان آموزش گردشگری می‌دهند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در دیدار با هیئتی آموزشی از دانشگاه لوزان در کشور سوئیس عنوان کرد: سوئیسی‌ها در اصفهان به‌زودی آموزش هتل‌داری و گردشگری برگزار می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، روز گذشته معاون گردشگری اداره کل میرباث فرهنگی استان اصفهان، با هیئتی علمی از اساتید و مسئولین دانشگاه لوزان سوئیس دیدار داشت.

در این دیدار « آمری دیپاکس» سرپرست گروه علمی دانشگاه لوزان سوئیس از هدفش در سفر به اصفهان سخن گفت و ضمن تشکر از مسئولین اداره کل میراث فرهنگی جهت فرصتی که در اختیار وی و گروهش گذاشته‌اند تأکید کرد: من در طی سه ماه گذشته دو بار به اصفهان سفر کرده‌ام.

وی همچنین افزود: با توجه به جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اصفهان و همچنین فرهنگ مطلوب مردم ایران، احساس می‌کنم این شهر از شرایط مناسبی برای توسعه گردشگری برخوردار است و این در حال است که در طی این دوسفر متوجه شدم مردم ایران و اصفهان از فرهنگ میهمان‌نوازی حتی بیشتر از مردم اروپا برخوردار هستند، لذا مایل هستیم تا در صورت توافق دوجانبه، با توجه به این که دانشگاه لوزان کشور سوئیس از سابقه طولانی در امر آموزش گردشگری برخوردار است، بتوانیم تجارب خودر را در قالب انعقاد تفاهم نامه و تأسیس یک مؤسسه گردشگری به اصفهان انتقال دهیم.

در ادامه این دیدار محسن یار محمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز ضمن سپاسگزاری از سفر هیئت سوئیسی به ایران از پیشنهاد توسعه آموزشی و انتقال تجارب در این زمینه استقبال کرده و عنوان کرد: به‌راستی اصفهان شهری جهانی است که با دارابودن جاذبه‌های بی بدیل تاریخی و طبیعی و همچنین با دارابودن بیش از یک سوم صنایع دستی جهان، مقصد مناسبی برای گردشگران خارجی است، لذا با توجه به این که امروز گردشگری به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های توسعه اصفهان مطرح شده، نیاز به آموزش‌های تخصصی و با کیفیت، جهت توسعه کیفی خدمات گردشگری اصفهان بیش از هر زمان دیگر احساس می‌شود.

در این نشست که با حضور مدیر شرکت ایرانی ادپینگ زیرمجموعه شرکت آتیه صبا همراه بود، گروه علمی دانشگاه لوزان سوئیس به بحث و تبادل نظر پرداختند و توافق شد تا شرح خدمات این مؤسسه جهت بررسی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان ارائه و در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

پایان پیام

کد خبر : 20180 ساعت خبر : 1:39 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=20180
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات