شروع طوفانی ایران برابر استرالیا

تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین دیدار از رقابت‌های انتخابی المپیک با نتیجه ۳ بر صفر استرالیا را شکست داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، رقابت‌های انتخابی المپیک والیبال ۲۰۱۶ رسماً از امروز ( شنبه) با برگزاری مسابقه بین دو تیم ایران و استرالیا آغاز شد.

داور اول این دیدار فابیو پاسکوالی از ایتالیا و داور دوم سیمونوویچ از صربستان هستند.

این دیدار رأس ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی و ۵:۳۰ صبح تهران آغاز شد.

تیم ملی والیبال ایران با پیراهن سفید و ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجانپور، امیر غفور و فرهاد ظریف بازی را آغاز کرد.

استرالیا هم با لباس سبز و ترکیب گریگوری ساکوچف، لوک پری، پاول کارول، والکر ساموئل، آیدان زینگل، نهیما موته به میدان رفت.

آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی والیبال، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون، ضیایی نایب رئیس فدراسیون و افشاردوست دبیر کل فدراسیون از نزدیک شاهد برگزاری این دیدار بودند.

حدود ۱۰ نفر از ایرانیان مقیم توکیو برای تشویق تیم ملی ایران در سالن متروپلیتن حضور داشتند.

مردان والیبال ایران با نتیجه ۳ بر صفر و امتیازهای ۲۵- ۱۹، ۲۵-۱۷ و ۲۵-۱۸ استرالیا را شکست دادند و نخستین گام را در مسیر تعبیر رویای المپیک محکم برداشتند.

ست نخست: ۲۵- ۱۹ به سود ایران

فشار و استرس در شروع این دیدار در چهره بازیکنان دو تیم دیده می‌شد. ایران و استرالیا بدون تردید رقبای اصلی یکدیگر در قاره کهن به شمار می‌روند و این دیدار در شروع بازی‌ها برای آن‌ها از حساسیت بسیار زیادی برخوردار بود. اگر چه دو امتیاز ابتدایی خیلی راحت از دست رفت اما سید محمد موسوی کارکشته نخستین امتیاز ایران را به ارمغان آورد. نقش‌آفرینی خوب دریافت‌کننده‌های ایران در کنار توپ‌گیری‌های بی‌نقص فرهاد ظریف اجازه نمی‌داد استرالیا در فاکتور سرویس موفق باشد. لوزانو با آرامش کار بازیکنانش را زیر نظر داشت. پاس‌های بریده و کوتاه معروف و اسپک‌های سرعتی عادل غلامی دفاع روی تور استرالیا را از کار انداخته بود. در مقابل سروقامتان والیبال ایران در دفاع سد محکمی برابر اسپک‌های ساموئل والکر ایجاد کرده بودند. تیم ملی والیبال ایران با ارائه یک بازی کامل و بی‌نقص در ست نخست مسابقه تقریباً در فاکتورها از حریف بهتر بود و در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ مقتدرانه به پیروزی رسید.

ست دوم: ۲۵- ۱۷ به سود ایران

دو تیم با همان ترکیب ست نخست وارد زمین شدند. هنوز ادگار توماس برای سبزپوشان به میدان نرفته بود. بازیکنان ایران با هماهنگی و آمادگی کامل در این دیدار ظاهر شدند و ۴ امتیاز ابتدایی ست دوم را خیلی راحت به‌دست آوردند. سانتیلی چاره‌ای نداشت جز اینکه وقت استراحت بگیرد تا شاید از آماج حملات تیم ایران بکاهد. سرویس‌های امیر غفور امان دریافت‌کننده‌های استرالیا را بریده بود. ایران با اختلاف ۶ امتیاز وقت استراحت فنی دوم را به سود خود به پایان برد و از همین حالا برای کسب سهمیه المپیک دورخیز کرد.

استرالیا کاملاً در موج حمله دوم ناکارآمد بود. تک دفاع‌های موسوی اجازه کار را به اسپکرهای حریف نمی‌داد. دو تیم در ادامه پایاپایی پیش رفتند تا اینکه امتیاز بیستم را امیر غفور برای ایران کسب کرد و نتیجه بازی ۲۰ بر ۱۴ شد. سانتیلی چندین بار ترکیب بازیکنان خود را تغییر داد و آرمین تشکری هم برای ایران وارد زمین شد. امتیاز ۲۵ تیم ملی والیبال ایران در ست دوم با اشتباه استرالیایی‌ها در زدن سرویس برای ایران به ارمغان آمد و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود شاگردان لوزانو خاتمه پیدا کرد.

ست سوم: ۲۵- ۱۸ به سود ایران

حتی ادگار توماس غول استرالیایی‌ها هم که در ست سوم و تازه نفس به میدان آمد نتوانست از موج حملات پیاپی تیم ایران بکاهد. ملی پوشان ایران که با انگیزه‌ای مثال زدنی در این دیدار به میدان آمده بودند، یکی از بهترین نمایش‌های خود را ایفا می‌کردند. فرهاد قائمی با پرش‌های زیبا و دریافت‌های تماشایی خود یکی از بهترین‌های امروز ایران بود. آرمین تشکری هم مثل همیشه سرویس‌های موثری داشت. آبشارهای کوبنده مجتبی میرزاجانپور سد دفاعی حریف را می‌شکست و وقت استراحت گرفتن‌های پیاپی سانتیلی هم دردی را دوا نمی‌کرد. ایران در ست سوم با اختلاف ۷ امتیازی با حریف رسید و نمایش طوفانی خود را تکمیل کرد. شاگردان لوزانو برای المپیک دورخیز کرده و از همین حالا برای همه قدرت‌ها خط و نشان کشیدند. تیم ملی والیبال ایران در ست سوم با امتیاز ۲۵ بر ۱۸ به برتری رسید و با اقتدار به پیروزی رسید.

پایان پیام

کد خبر : 19213 ساعت خبر : 8:21 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19213
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات