شهرداری خرم‌آباد نمی‌تواند در پشت‌بازار بام ایجاد کند

به گزارش پایگاه خبری گلونی، سایت یافته گزارش کرده است که شهردار خرم‌آباد در دیدار با مردم محله پشت‌بازار به آنها وعده داده است: «که با توجه به چشم‌انداز زیبا و کم‌نظیر این مکان بام دوم شهر خرم‌آباد در این منطقه احداث خواهد شد.» یعنی منطقه اسپی‌کوه مشرف به خرم‌آباد تبدیل به بام دوم شهر بشود. آقای عیدی بیرانوند یک سال و پنج ماه است که شهردار خرم‌آباد است و پشت‌بازار همچنان همان پشت‌بازار است و بام ساختن برای پشت‌بازار دردی از مردم دوا نخواهد کرد.

توصیخ تاریخی ما به آقای شهردار محترم این است که به جای ساختن بام در منقطه حفاظت شده اسپی‌کوه که آن هم البته مجوز سازمان محیط زیست را می‌خواهد به فکر کار دیگری باشد و یک بام پر از مشکل دیگر به بام‌‌های خرم‌آباد اضافه نکند. کاش آقای شهردار به جای بام، یک آمفی‌تئاتر کوچک برای نمایش فیلم در پشت‌بازار بسازد یا یک فرهنگ‌سرا یا سرای محله بزرگ ایجاد کند تا مانند کارهای شهردار ساکی برای همیشه به یادگار بماند.

البته بدیهی است که ساختن یک فرهنگ‌سرا آن چنان که باید به چشم آدم‌های ظاهربین نمی‌آید اما یک بام جدید با نورپردازی خوب از فاصله‌ دور هم جلب توجه می‌کند و همه به کار شهرداری آفرین می‌گویند.

راستی پشت‌بازار اگر بام داشته باشه بقیه مشکلاتش حل می‌شود؟ شهرداری خرم‌آباد در این ۱۸ ماه تقریبا هر طرحی که اجرا کرده است طبیعت شهر را مصرف کرده است. چرا وقتی نمی‌توانیم، یا بودجه نداریم یا انگیزه نداریم کاری شگرف و ماندگار در پشت‌بازار بکنیم، به طبیعت تجاوز می‌کنیم؟ آیا سازمان حفاظت محیط زیست با ساختن یک بام در منطقه حفاظت شده اسپی‌کوه موافقت خواهد کرد؟

پایان پیام

شهرداری

شهرداری معمولاً به بخشی شهری از تقسیمات کشوری گفته می‌شود که به صورت یک ابرشرکت با قدرت خودگردان یا در حیطه قضایی اداره می‌شود. همچنین اصطلاح شهرداری به معنی بدنه حاکم در یک شهرداری نیز اطلاق می‌شود.

کد خبر : 19481 ساعت خبر : 11:18 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19481
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات