عیدی در خرداد

پایگاه خبری گلونی، ارژنگ حاتمی: یکی از خبرگزاری‌ها نوشت «مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت عیدی بازنشستگان راه‌آهن تا یک ساعت دیگر به حساب آن‌ها خبر داد.» کمی سرمان را می‌خارانیم و هر چه فکر می‌کنیم یادمان نمی‌آید امروز چندم است. حتا در خصوص این‌که در چه ماهی هم هستیم دچار شک و تردید می‌شویم و با خودمان می‌گوییم: «آن‌طور که یادمان است الان باید در ماه خرداد باشیم، اما خرداد و عیدی؟» و بعد چشم‌مان به ساعتی می‌افتد که خبر منتشر شده ‌است: این خبر در ساعت ۱۶:۱۴ چهارم خرداد در خبرگزاری منتشر شده. به همین دلیل از مسئولان به‌شدت گله‌مند می‌شویم، آخر الان چه وقت عیدی دادن است؟ اگر از الان عیدی سال ۹۶ را پرداخت کنند که دیگر چیزی از این پول به اسفندماه نمی‌رسد و تا آن موقع هزار دفعه خرج می‌شود.
بعد نگاهی به شرح خبر می‌اندازیم و متوجه می‌شویم که این واریز مربوط است به عیدی سال۹۵٫ و بعد در دلم‌ان به این تصمیم مهم مدیران در خصوص زمان پرداخت عیدی به شدت تبریک می‌گوییم. چه‌قدر این تصمیم هوشمندانه است که عیدی کارمندان را به جای اسفند در خرداد واریز کنند. همان‌طور که می‌دانید، دور و بر عید که می‌شود، این‌قدر چاله‌و‌چوله ایجاد می‌شود که هر چه پول به دستت برسد باید برای پُرکردنشان هزینه کنی. بر فرض محال حتا پولی هم اضافه بیاید، توی رودربایستی زن و بچه‌ها می‌مانی و باید در تعطیلات نوروز آن‌ها را به سفر ببری. اما وقتی فروردین تمام شد و آب‌ها از آسیاب افتاد، بهترین زمان پرداخت عیدی است. یعنی دقیقاً همین کاری که مسئولان انجام داده‌اند. بیخود نیست «مسئول» شده‌اند.
پیشنهاد می‌کنیم باقی ادارات و شرکت‌ها هم همین رویه را در پیش بگیرند و عیدی کارمندان‌شان را در ماه‌های خرداد به بعد بدهند.

پایان پیام

به نقل از روزنامه وقایع تهرانیه

کد خبر : 19638 ساعت خبر : 11:28 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19638
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات