هر ساخت‌و‌سازی در پارک‌ ملی پابند خلاف قانون است

نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه هر نوع ساخت‌وساز در پارک‌های ملی خلاف قانون است، گفت: محیط زیست نباید تنها با احداث جاده در پارک‌های ملی مخالفت کند بلکه باید از با اعمال قانون مانع از راه‌اندازی این پروژه‌ها شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، سیدرمضان شجاعی کیاسری، با انتقاد از احداث جاده در پارک ملی پابند در استان مازندران، افزود: بر اساس قانون هیچ دستگاه و سازمانی نمی‌تواند اقدام به عبور جاده از پارک‌های ملی کرده و عملیات اجرایی داشته باشد مگر اینکه به تصویب هیئت دولت برسد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هر نوع ساخت‌وساز در پارک‌های ملی خلاف قانون است و بدون شک باید با متخلفان برخورد قاطعی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: عبور جاده از پارک ملی به عنوان اکوسیستم‌های خاص آسیب جدی به منابع طبیعی وارد می‌کند درحالی که نباید به چنین فضاهایی که تحت حفاظت قرار دارد دست اندازی شود.

شجاعی با بیان اینکه متاسفانه در مواردی شاهد بی توجهی‌ها به حفظ اکوسیستم پارک‌های ملی در سطح کشور هستیم، ادامه داد: این در حالی است که در کشورهای پیشرفته هیچ گاه فضای سبز را برای احداث جاده تخریب نکرده بلکه همواره در صدد حفظ آن تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه محیط زیست باید با استفاده از اهرم‌های فشار همچون اعمال قانون با متخلفان تخریب پارک‌های ملی برخورد کند، یادآور شد: محیط زیست نباید تنها با احداث جاده در بین پارک‌های ملی مخالفت کند بلکه باید با اعمال قانون مانع از راه اندازی پروژه‌هایی همچون راه سازی در پارک ملی پابند در مازندارن شود.

شجاعی کیاسری تاکید کرد: محیط زیست ابزارهای لازم برای جلوگیری از چنین تخلفاتی را در اختیار دارد همانگونه که این سازمان مانع از ادامه اجرای پروژه تهران – شمال شده می‌تواند نسبت به این خودسری‌ها نیز واکنش نشان دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: محیط زیست دارای ابزارهای بازدارنده است و نیروهای حراست و انتظامی این سازمان می‌توانند به شکل جدی‌تری نسبت به بروز تخلفات زیست محیطی ورود جدی داشته باشد.

پایان پیام

کد خبر : 19145 ساعت خبر : 1:05 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=19145
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات