اجرای گروه موسیقی نریمان برای بانوان

گروه موسیقی نریمان ویژه بانوان به آهنگسازی گلناز جمشیدی و علی پژوهشگر جدید‌ترین قطعات خود را جمعه ٢۵ تیرماه ١٣٩۵ ساعت ٢١ در سالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران می‌نوازد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، گروه موسیقی نریمان پیش از این و در اردیبهشت ماه سال جاری در همین فرهنگ‌سرا به روی صحنه رفت و قطعات اجرا شده توسط این گروه مورد استقبال علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی قرار گرفت.

گلناز جمشیدی سرپرست و آهنگساز گروه با انتقاد از این موضوع که در کنسرت‌های بانوان، آهنگسازی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد خاطر نشان کرد: زنان در سال‌های اخیر نسبت به گذشته بسیار پرکار‌تر شده‌اند. نوازنده‌های بسیار خوبی از سوی بانوان تربیت شده‌اند که در نواختن ساز‌های مختلف تبحر پیدا کرده‌اند. ولی متاسفانه در زمینه آهنگسازی؛ بانوان به خود باوری لازم نرسیده‌اند.

 وی افزود: وظیفه هنرمند در درجه اول ارائه اثری مطلوب و با کیفیت و در ‌‌نهایت سوق دادن مخاطب به شنیدن موسیقی فاخر است. در اکثر کنسرت‌ها بانوان به منظور جلب رضایت و تن دادن به سلیقه مخاطب گا‌ها آثاری تکراری و سطح پایینی ارائه می‌شود که باعث افت کیفی کار می‌شود و به موسیقی بانوان در بلند مدت آسیب می‌رساند. کنسرت باید هدفمند باشد و پیامی برای مخاطب داشته باشد.

جمشیدی همچنین انتخاب شعر مناسب و استفاده بهینه از امکانات ارکستر و نوازندگان را عللی عنوان کرد که می‌تواند در بالابردن سطح کیفی کار موثر باشد.

وی در پایان صحبت‌هایش حضور بانوان در صحنه‌های بین‌المللی را بسیار تاثیرگذار دانست و خاطر نشان کرد: حضور بانوان در صحنه‌های داخلی و بین المللی موسیقی دیدگاه جهانی نسبت به ایران و زن ایرانی را باز‌تر می‌کند و در ‌‌نهایت باعث بالا رفتن سطح فرهنک و نگاه هنری جامعه می‌شود.

قرار است گروه موسیقی نریمان در کنسرت تابستانه خود به نوازندگی گلناز جمشیدی: سنتور، مریم ملا: تنبک، الهام کاظمی: سه تار، مرجان راوندی: عود، سارا هستی: کمانچه، ثمین قربانی: آواز ایرانی و تنی یعقوبیان: آواز ارمنی، قطعاتی را در دستگاه شور و آواز دشتی و نیز دستگاه همایون آواز اصفهان برای علاقمندان به موسیقی اصیل ایرانی اجرا کند.

شایان ذکر است علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

پایان پیام

کد خبر : 21376 ساعت خبر : 1:07 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=21376
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات