گلونی

خیز بلند اصفهان برای ایجاد تأسیسات گردشگری

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در پنجمین جلسه کمیته فنی ایجاد تأسیسات گردشگری موسوم به کمیسیون سرمایه‌گزاری از خیز بلند اصفهان برای ایجاد تدسیسات اقامتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، پنجمین نشست کمسیون سرمایه‌گزاری با حضور مدیر کل، معاونین و کارشناسان اداره کل جهت رسیدگی به درخواست تأسیس واحدهای اقامتی و گردشگری برگزار شد.

در پایان این نشست فریدون اله‌یاری عنوان کرد: در پنجمین نشست کمسیون سرمایه‌گزاری به درخواست‌های ایجاد تأسیسات گردشگری از جمله هتل، سفره خانه سنتی رستوران بین راهی و مهمانپذیر در شهرستانهای اصفهان، کاشان، نطنز، خمینی شهر، و فلاورجان (دراستان اصفهان) رسیدگی شد.

وی تصریح کرد: از جمله نکات قابل توجه مصوبات این کمیته، رسیدگی به درخواست‌های ششگانه احداث هتل در نقاط مختلف شهر اصفهان و احیاء و تغییر کاربری شش خانه تاریخی در شهر کاشان جهت تغییر کاربری به واحد اقامتی بوده است.

اله‌یاری تأکید کرد: طی ماه‌های گذشته با درخواست‌های متعددی جهت ایجاد هتل در سطح شهر اصفهان روبرو بوده‌ایم که اداره کل با حمایت کامل و تعیین اولویت این درخواست‌ها موافقت خود را با تأسیس بیش از ۱۰ هتل جدید در شهر اصفهان اعلام کرده است. با این وصف هم‌اکنون ۳۴ هتل در سطح استان اصفهان از ۳ تا ۵ ستاره در حال ساخت است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان همچنین در پایان این نشست تأکید کرد: در استان اصفهان خیز بلندی برای ایجاد تدسیسات اقامتی برداشته‌ایم، لذا امیدواریم تمامی نهادهای ذی ربط همانند شهرداری و راه و شهرسازی در این زمینه با توجه به این که میراث فرهنگی و گردشگری از محورهای توسعه استان اصفهان  بشمار رفته و هرگونه توسعه در این زمینه مورد تأکید مقامات ارشد استان از جمله استاندار محترم اصفهان می‌باشد، بیش از گذشته یاریگر میراث فرهنگی باشند.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل