رضا موتوری در نیاوران روی صحنه می‌رود

ارکسترگروه “ایستگاه” به رهبری رضا فانید نوزده تیر ماه تعدادی از آثار ماندگارموزیک سینمای ایران و جهان را در سالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه خواهد برد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، گروه ایستگاه در این کنسرت به سرپرستی و خوانندگی مهدی نوروزی، به اجرای موسیقی فیلم‌های سینمایی چون «شیندرز لیست»، «رکوییم» و «رضا موتوری» خواهد پرداخت.

مهدی نوروزی خواننده این گروه در این خصوص بیان داشت: اساس کار ارکستر ایستگاه، اجرای موسیقی فیلم است و دلیل آن هم علاقه مشترکی است که اعضای گروه به موسیقی و سینما دارند واین نقطه پیوند ذهن و سلیقه اعضا محسوب می‌شود.

وی درادامه افزود: قطعاتی برای اجرا انتخاب کرده‌ایم که هم به لحاظ موسیقایی حائز ارزش باشند و هم به فیلم‌هایی تعلق داشته باشند که در سینما حرفی برای گفتن داشته‌اند. در واقع موسیقی آثار قوی و به یاد ماندنی سینمای  ایران و جهان را دراین کنسرت اجرا می‌کنیم.

نوروزی که مدرس آواز در کنسرواتوار تهران است در ادامه گفت: تعداد قطعات این اجرا ١٧ قطعه خواهد بود که همراه با اجرای موسیقی  بخشی ازهمان فیلم نیز به نمایش درخواهد آمد. زیرا برای مخاطب ایرانی موسیقی کلاسیک خسته کننده است، به همین دلیل میکسی ازتصویر و صدا با این اجرا همراه خواهد بود.

نوروزی با بیان اینکه این گروه به زودی در ابوظبی و سوئد نیز اجرا خواهد داشت افزود: دراین اجرا آثاری از آهنگسازانی چون مجید انتظامی، بابک بیات، کارل جنگیس اجرا خواهد شد، که تنظیم این قطعات را نیز رضا فانید انجام داده است.

نوروزی همچنین معتقد است با همکاری مسئولین و دراختیار گذاشتن امکانات بیشتر برای هنرمندان می‌توان به موفقیت‌های ارزشمندی دست یافت و در این خصوص می‌گوید: این گروه  از سال ٩٠ کار خود را آغاز کرد ه است و از سال ٩٣گروه به صورت ارکسترال به کارخود ادامه داده است، در این اجرا نیزاعضای گروه ۴٠ نفر هستند که مدیریت ارکستر نیز به عهده گلناز گلزاری می‌باشد.

گفتنی است علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت این برنامه می‌توانند به سایت  ایران کنسرت و یا  گیشه فرهنگ‌سرای نیاوران مراجعه نمایند.

پایان پیام

کد خبر : 21013 ساعت خبر : 7:24 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=21013
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات