ما برای ارجمند تقاضای شلاق نکردیم

حمیدرضا نوربخش در جلسه مجمع عمومی خانه موسیقی با اشاره به جار و جنجال‌های اخیر گفت: خانه موسیقی و یا هر نهاد دیگری مگر می‌تواند تعیین کند که مجازات فرد خاطی شلاق باشد یا زندان؟

به گزارش پیگاه خبری گلونی، مدیرعامل خانه در بخشی از سخنانش در مجمع عمومی خطاب به اعضای مجمع گفت: بالا‌ترین رکن از ارکان خانه موسیقی همین مجمع عمومی است و تک تک شما باید از امور و سیاست‌گذاری‌های این نهاد باخبر و بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشید.

مدیرعامل خانه در بخش گزارش مربوط به اتهامات برخی مفتریان و سرانجام آن ماجرا افزود: ما همواره اعلام کرده‌ایم که از نقد و انتقاد استقبال می‌کنیم و فرد منتقد را دلسوز فعالیت‌های صنفی می‌شناسیم و همگان شاهد هستند که همین اعضای هیئت مدیره که اینجا حضور دارند در چند سال گذشته مورد تند‌ترین نقد‌ها بوده‌اند و هیچ گله‌ای هم نداشتند ولی آنجا که سخنان و نقد‌ها از مرز اتهام و افترا فرا‌تر رفت ما واکنش نشان دادیم چرا که در قبال شما یعنی اعضای همین مجمع مسئول و متعهد هستیم.

سکوت در برابر مفتریان جفا به اعضای مجمع است

نوربخش در ادامه با اشاره به اتهامات مالی که به خانه وارد شده است گفت: وقتی فرد می‌گوید خانه موسیقی چهار پنج میلیارد تومان دریافت کرده و معلوم نیست کجا هزینه شده آیا نباید اسناد گفته‌هایش را ارائه دهد آیا تاکنون رسانه‌ای از ایشان مدرک و سند صحت ادعای او را مطالبه کرده است؟ خب اگر ما هم ساکت بنشیینیم یعنی ادعای او درست است و این یعنی جفای به شما و قطعا دامن اعضای محترم مجمع هم ملکوک خواهد شد.

مدیرعامل خانه ضمن دعوت از مخاطبان و ارباب رسانه‌ها به دقت بیشتر گفت: آیا دادگاه برای هیچ شاکی و متشاکی که به جرم نقد و انتقاد مراجعه کنند پرونده‌ای باز می‌کند؟ اساسا طرح اینگونه مسائل خنده‌دار و برای انحراف اذهان عمومی است؛ این نکته را در باره شکایت خانه موسیقی از آقای دکتر فاطمی هم چندین‌بار اعلام کردیم و خود آقای فاطمی هم بعد از آن ماجرا به خانه موسیقی آمد و در حضور اعضای هیئت مدیره اقرار کرد که هیچ ادعای سوء استفاده مالی از سوی خانه موسیقی نداشته و صرفا ایرادات اساسنامه‌ای را مطرح کرده است.

اثبات دروغگویی سنگین‌تر از مجازات شلاق است

نوربخش با تاکید بر رعایت تقوی و پرهیز از اتهام‌زنی و دروغ‌پراکنی گفت: باید در اینجا به جرات بگویم که کل گردش مالی خانه موسیقی از ابتدای تاسیس تاکنون و در این ۱۶ سال به ۲-۳ میلیارد تومان نمی‌رسد! اما برخی به راحتی اتهاماتی وارد کردند که خانه موسیقی ۵ میلیارد گرفته و معلوم نیست در کجا هزینه شده و این افراد گفته بودند اگر وزارت ارشاد در مقابل خانه موسیقی واکنشی نداشته باشد مجبوریم به محاکم قضایی متوسل شویم. خب مگرما چکار کردیم ما خواستیم زود‌تر حقیقت عیان شود که چه کسی راست و چه کسی دروغ می‌گوید و لذا از این افراد به محاکم قضایی شکایت کردیم و دوست داریم این مسائل در دادگاه مورد بحث قرار گیرد چون می‌دانیم این‌ها افترا و تهمت بوده و باید از حیثیت خانه موسیقی و اعضای شریف و پاکدست هیئت مدیره دفاع کنیم.

وی گفت: ما صرفا به جهت روشن شدن حقیقت به دادگاه مراجعه کردیم و هیچگاه برای کسی تقاضای شلاق یا زندان و… نداشتیم و اساسا این روند در محاکم قضایی هم مرسوم نیست شاکی نوع مجازات را تعیین کند تنها شکایتی صورت می‌گیرد و در ‌‌نهایت تعیین مجازات برعهده و به تشخیص قاضی خواهد بود و اگر دست ما باشد من در همین جا اعلام می‌کنم فقط روشن شدن حقیقت برای ما مهم است و بعد از آن ما حاضریم فرد خاطی و مفتری هیچ مجازاتی را متحمل نشود چرا که بزرگ‌ترین مجازات برای اهالی فرهنک اثبات دروغگویی اوست.

یا ارائه سند و یا عذرخواهی چاره‌ساز است

نوربخش در پایان این بخش از سخنانش گفت: خانه موسیقی همواره حسن‌نیت داشته و با سعه صدر با هنرمندان و اعضا برخورد کرده است ولی ما بر اساس وظیفه‌ای که همین مجمع به عهده ما گذاشته است موظفیم با افرادی که بدون سند و مدرک قصد تخریب اعضای محترم خانه را دارند برخورد کرده و پیگیر مسائل حقوقی اعضا باشیم و در نتیجه این مفتری که می‌خواهد با جار و جنجال و پیش کشیدن موضوع شلاق و زندان حس ترحم هنرمندان را برانگیزاند و در واقع حقیقت را گم کند راه به جایی نخواهد برد و بهتر است به جای این کار‌ها یا سند ارائه دهد و یا عذرخواهی کند.

پایان پیام

کد خبر : 21083 ساعت خبر : 2:33 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=21083
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات