کمک برای نجات یک جان

کمک‌های هرچند مختصر هموطنان، دریایی می‌شود برای نجات یک جوان از چوبه دار.

به گزارش پایگاه خبری گلونی،  از وقتی یک دختر بچه سه ساله بودم امین را می‌شناسم. قدیمی‌ترین دوستم است. دوستی‌ای که سابقه‌اش به قبل از تولد ما بر می‌گردد. به سنگرها و خاکریزها. به جبهه. به روزها و شب‌های بعد از مجروحیت بابا، به وقتی که بابا بدون دست برگشت و بابای امین، رفیقش، دستش شد. به شب‌هایی که تا صبح  به بابا کمک می‌کرد قاشق دست بگیرد و روزهایی که به شوخی و خنده کنار بابا سر می‌کرد مبادا روحیه‌اش را از دست بدهد. به دو سالگی امین، وقتی بابای من ماند و بابای او شهید شد و رفت پیش خدا.  شاید برای همین بود که سرتاسر کودکی و نوجوانی‌ام در حمایت و دوستی امین گذاشت. بلاخره پدرش هم هیچ‌وقت در رفاقت کم نگذاشته بود. برای همین هم وقتی سختی‌های زندگی به جان پسر نوجوانی افتاد که سال‌ها هم برادر بود و هم رفیق و کم کم از من و خانواده‌ام دورش کرد بدجور دلم گرفت. زمان گذشت و پسرک باهوش و بازیگوش محله ما اول مدرسه تیزهوشان را رها کرد، بعد یواش یواش هم‌بازی‌هاش هم تغییر کردند. ولی امین هنوز رفیق بود، هنوز برادر بود، هنوز برای بابا عین پسرش بود. مگر می‌شود آدم عزیزش را فراموش کند چون نمی‌بیندش؟

سال ۸۷ ، وقتی خبر آوردند امین پسر عموش را توی یک درگیری کشته، بابا سفر بود. وای امین، چکار کردی؟ چجوری باید به بابا می‌گفتیم؟

از ان روزهای سخت بیش‌تر از هشت سال گذشته، هشت سال طولانی، هشت سالی که حالا از امین مردی را ساخته که از خدا عمر دوباره می‌خواهد بلکه گوشه‌ای از آن‌چه کرده جبران شود.

هنوز از آن صبحی که بابا و دوست‌هاش توانستند امین را از پای چوبه دار برگردانند خیلی نگذشته. خانواده بزرگوار عمو رضایت دادند از خون پسرشان بگذرند. اجرشان با خدا.

بگذریم همه این‌ها را نوشتم که بگویم امین هنوز رفیق من است و هنوز سایه مرگ بالای سرش، برای نجاتش از مرگ ۱۷۰ میلیون تومان لازم داریم. تا دوشنبه هم بیش‌تر وقت نداریم. خودمان ۵۰ میلیون تومان داشتیم. گذاشتیم. برای بقیه‌اش بعد از خدا امیدمان به شماست. این‌ها را نوشتم که بگویم برای نجان یک زندگی به کمک شما نیاز داریم.

شماره حساب انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بروجن (بانک قرض الحسنه رسالت شعبه بروجن): ۵۶۶/۲۹۶۴۶۳۲/۱

شماره شبا: ir590700056600222964632001

شماره حساب بابا (ابراهیم شیرانی/ بانک ملی): ۰۱۰۰۴۳۰۰۴۵۰۰۹

شماره کارت ملی بابا(ابراهیم شیرانی): ۶۰۳۷۹۹۷۱۴۰۰۴۷۶۷۲

شماره موبایل بابا(ابراهیم شیرانی): ۰۹۱۳۱۸۲۴۲۱۴

شماره موبایل خودم(سعیده شیرانی): ۰۹۳۹۰۶۷۲۳۲۵  یاعلی

پایان پیام

کد خبر : 21911 ساعت خبر : 1:52 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=21911
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات