احداث بزرگترین پارک وحش ایران در لرستان

اولین سافاری پارک حیات وحش ایران با سرمایه‌گذاری ۵۳۸ میلیارد تومان در لرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، صبح امروز در جلسه‌ای با حضور مهندس بازوند استاندار لرستان و جمعی از مدیران؛ شرکت هلدینگ سفیر اقتصاد برای احداث بزرگترین پارک وحش ایران در استان لرستان اعلام آمادگی نمود.

مهندس بازوند استاندار لرستان با تشریح مزایای سرمایه‌گذاری در استان لرستان گفت: با توجه به جاذبه‌های مختلف طبیعی و گردشگری استان، احداث این پارک وحش در لرستان توجیه اقتصادی بسیار خوبی دارد.

بازوند با اشاره به اینکه به‌زودی و پس از اجرای طرح توسعه فرودگاه، شاهد افزایش بیشتر پروازها و بین‌المللی شدن این فرودگاه خواهیم بود، گفت: قرار گرفتن لرستان در مسیرهای ترانزیتی شمال و مرکز به جنوب و غرب به جنوب و احداث آزادراه و راه آهن موجب شده این استان به عنوان یک کریدور، محل حضور گردشگران زیادی باشد.

استاندار لرستان با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های دولتی برای حمایت از سرمایه‌گذاران بسیج شده‌اند، گفت: برای ایجاد این پارک بزرگ وحش در صورت نیاز از تسهیلات صندوق توسعه ملی نیز استفاده خواهد شد.

لازم به توضیح است این پارک بزرگ دارای واحدهای مختلفی از جمله هتل ۵ ستاره، سیرک، دریاچه، راه آسفالته، شهربازی،مزرعه‌های پرورش شترمرغ، تمساح و…خواهد بود.

 فاز اول این پروژه با اعتبار ۲۲۵ میلیارد و فاز دوم با اعتبار ۳۱۳ میلیارد تومان در ۳۰ هزار هکتار طی ۷ سال راه‌اندازی خواهد شد.

گفتنی است علاوه بر لرستان؛ استان گلستان نیز در حال رأی زنی برای حضور این سرمایه‌گذاران است و درصورت فراهم‌نشدن زمینه همکاری؛ این پارک در گلستان احداث خواهد شد.

پایان پیام

کد خبر : 23587 ساعت خبر : 10:04 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=23587
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات