دعوت از فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در لرستان

دعوت از فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در لرستان

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم هفته فرهنگی و اقتصادی استان لرستان با اشاره به وجود ۱۱۰ معدن فعال در استان از فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری دعوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی نعمت‌زاده با اشاره به قوانین حمایتی  برنامه ششم برای مناطق کمتر برخوردار، خطاب به سرمایه‌گذاران گفت: عشق به سرمایه‌گذاری در وطن، معافیت‌های مالیاتی و اصلاح برخی قوانین می‌تواند کمک مؤثری برای سرمایه‌گذاری در استان باشد.

وی با اشاره به  ظرفیت استان لرستان گفت:  لرستان از لحاظ تنوع منابع معدنی  برای جلب‌نظر فعالان اقتصادی کشور بی‌نظیر است و با بیش از ۱۱۰ معدن فعال و حدود ۴ میلیارد تن ذخایر پیش‌بینی شده معدنی از استان‌های غنی در زمینه وجود معادن کانی فلزی و غیرفلزی است. به طوری که در حوزه کانی‌های غیرفلزی صنعت سنگ این استان حرف‌های زیادی برای گفتن در جهان دارد و مطابق آخرین آمارها تاکنون ۱۷ نوع ماده معدنی در استان شناسایی و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است که می‌توان با انجام اکتشافات گسترده‌تر این رقم را افزایش داد.

دعوت از فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در لرستان

وی ضمن اعلام آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مساعدت سرمایه‌گذاران در این منطقه گفت: ما به عنوان خادم شما تعهد می‌کنیم هر کار خوبی در زمینه صنعت، معدن و تجارت در استان انجام شود، مساعدت کنیم و افزود: وظیفه دولت حمایت از اقدامات بخش خصوصی است.

گفتنی است: تهران به مدت ۵ روز میزبان بزرگترین رویداد لرستان‌شناسی در قالب هفته فرهنگی و اقتصادی لرستان است و سه استان برگزیده کشور در پایلوت اقتصاد مقاومتی معرفی می‌شوند.

یادآوری می‌گردد که استان  لرستان، اولین استان برگزیده در پایلوت اقتصاد مقاومتی شده است.

پایان پیام

کد خبر : 23289 ساعت خبر : 5:37 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=23289
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات