نخستین مدال المپیک تاریخ ورزش بانوان ایران به علیزاده رسید

«کیمیا علیزاده» تکواندوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم بانوان ایران صبح جمعه در رقابت‌های تکواندو بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو کیمیاگری کرد و به مدال برنز رسید. این مدال او را به نخستین زن تاریخ ورزش ایران تبدیل کرد که موفق به کسب مدال در المپیک شده است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، «کیمیا علیزاده» تکواندوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم و تنها نماینده ورزشی ایران در سیزدهمین روز بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ روز پنجشنبه ساعت ۹:۰۰ به وقت ریودوژانیرو در مرحله مقدماتی در مصاف با «انا زانینویچ» از کرواسی، با نتیجه هفت بر شش برنده شد و گام به مرحله دوم رقابت‌ها گذاشت.

دارنده مدال طلایی المپیک نوجوانان و برنز قهرمانی جهان و طلای گرند پری هم در ساعت ۱۱:۳۰ امشب به وقت تهران در دومین دیدارخود در مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با «اوا کالوا گومز» از اسپانیا رفت و با نتیجه ۸ بر ۷ شکست خورد.

«گومز» البته تا مرحله فینال پیش رفت و در نتیجه «علیزاده» در نخستین ساعات روز جمعه به وقت تهران به جدول شانس مجدد برای کسب نشان برنز بازگشت.

نماینده ایران در جدول شانس مجدد مقابل نماینده تایلند قرار گرفت و در پایان سه راند حساس، با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ به پیروزی رسید تا در مرحله رده‌بندی مقابل «نیکیتا گلاسنوویک» دارنده مدال برنز اروپا از سوئد رفت.

«علیزاده» دردیدار رده‌بندی و در پایان سه راند مسابقه نفس‌گیر، «گلاسنوویک» را با نتیجه قاطع ۵ بر یک شکست داد و به مدال برنز رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو دست یافت.

او به نخستین زن تاریخ ورزش ایران تبدیل شد که در بازی‌های المپیک مدال گرفته است.

پیش از این کاروان ورزشی ایران از سوی «کیانوش رستمی» و «سهراب مردای» در وزنه‌برداری به دو مدال طلا و از سوی «سعید عبدولی» و «قاسم رضایی» در کشتی فرنگی به ۲ برنز رسیده بود.

پایان پیام

کد خبر : 23446 ساعت خبر : 6:14 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=23446
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات