کنسرت گروه آذری تامای در تالار وحدت

کنسرت گروه آذری تامای همراه با حرکات فولکلوریک آذر بایجان ۱۰ مرداد در تالار وحدت تقدیم علاقه‌مندان خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، گروه تامای به خوانندگی داریوش دهری و به سرپرستی رسول دلریش با اجرای حرکات فولکلوریک نوجوانان آذری به روی صحنه می‌رود.

نوازندگان گروه تامای محسن جوادزاده، قربان پناهی، مسعود والامنش، کمال عبدی، بهزاد صمدانی و نسرین سلیمانی هستند.

کنسرت آذری گروه تامای یکشنبه ۱۰ مرداد ماه ساعت ۳۰/۲۱ در تالار وحدت تقدیم مخاطبان خواهد شد. ضمنا علاقه‌مندان به تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

پایان پیام

فولکلور

باور عامیانه یا فولکلور را می‌توان گروهی دربرگیرنده افسانه‌ها، داستان‌ها، موسیقی، تاریخ شفاهی، ضرب‌المثل‌ها، هزلیات، پزشکی، باورهای مردمی درباره بخت و شگون و چشم زخم، لالایی مادران، پایکوبی بومی، آیین‌ها، شیوه‌ها و سنّت‌ها دانست.
ایران از دیدگاه دیرینگی، باورها و آیینهای کهنی دارد و از همین رو دارای باورهای مردمی سرشار است. افسانه‌سرایی و داستانسرایی از آیینهای دیرباز ایرانیان شمرده می‌شود. گرچه نوشتارها دراین باره بسیار است ولی ردپای این گونه داستان‌ها را بیشتر باید درمیان روستاییان ایران و نانوشته‌ها_ ویژگی بنیادی فولکلور_ جست.

از این میان چهره‌هایی سربرآورده‌اند که کاربردهای سرگرمی، آموزشی و یا ترساننده داشته‌اند، مانند لولو و دیگ به سر.

از نمونه‌های نوشتاری شناخته‌شده‌تر این دست داستانها هزارویکشب، داستانهای سندباد دریانورد، امیر ارسلان نامدار، حسین کرد شبستری و سمک عیار است.

هزاران قصه و افسانه و داستان نیز سینه به سینه در روستاها، شهرها و کوهپایه‌های این مرزوبوم رایج بود که در قهوه‌خانه‌ها کسانی به نام داستان‌گو یا نقال یا شب‌ها در خانه‌ها بزرگترها بازگو می کردند. شاید تا بیست‌ سال پیش در هر خانواده دست‌کم یک تن که بهتر داستان می‌گفت و ده‌ها داستان می‌دانست بود و زندگی و آداب و آیین کهن ما رنگ ویژه و پربار فرهنگ مردمی خود را داشت. داستانهای جن و پری نیز بخش بزرگی از باورهای مردمی و سرگرمی شبهای دراز زمستان و خستگی در کردن تابستانی پس از کار روزانه بودند.

کد خبر : 22248 ساعت خبر : 4:59 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=22248
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات