اشتراکات بداهه‌نوازی در شرق و غرب

کنسرت بداهه‌نوازی جیووانی گوئیدی نوازنده مطرح ایتالیی با الهام از آثار موسیقی دانان جز اروپا روزهای دوم و سوم شهریور با استقبال قابل توجه علاقه‌مندان در فرهنگ‌سرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، گوئیدی که سابقه اجرا در کشورهای مختلفی همچون آرژانتین، برزیل، آمریکا، آلمان، فرانسه، ایرلند، کره جنوبی، چین، انگلستان، ایتالیا و … را در کارنامه هنری خود دارد برای اولین بار در منطقه خاورمیانه ایران حضور یافت و قرار است پس از بازگشت از تهران، سومین آلبومش را  توسط شرکت ای‌سی‌ام با عنوان Ida Lupino روانه بازار کند.

وی بداهه‌نوازی را به معنای بیرون کشیدن بخشی از زندگی در لحظه خلق اثر توصیف کرد و خاطر نشان کرد: این تلقی وجود دارد که بداهه‌نوازی کار ساده‌ایست. در حالی که بداهه‌نواز باید حس و حال  اتفاقاتی که در محیط پیرامونش روی می‌دهد را با زبان موسیقی به مخاطبانش منتقل کند. این برای من بسیار مهم است. در بداهه‌نوازی خیلی کم اتفاق می‌افتد که همه چیز بدیع و تازه باشد. خیلی از چیزها با ترکیب‌های مختلف در بداهه‌نوازی متبلور می‌شود. در بداهه‌نوازی نباید صرفاً به دنبال خلق کارهای نو بود چرا که پیشینه نوازنده و برخوردهای او با این موضوع به کارش مرتبط است و در هر اجرا به گونه‌ای خودش را نشان می‌دهد.

پایان پیام

کد خبر : 23906 ساعت خبر : ۱۰:۲۵ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=23906

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.