نمایش موسیقیایی کهن بوم‌وبر در نیاوران

نمایش موسیقیایی کهن بوم‌وبر در نیاوران

نمایش موسیقیایی “کهن بوم‌وبر” کاری از گروه مانتره به کارگردانی و طراحی مونا ارسطو، ویژه بانوان،٢١و ٢٢ شهریورماه در فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، این نمایش با حضور ۴١ بازیگر۴ تا ٣۵سال با اجرای حرکات محلی، گیلکی، کردی، آذری، کلاسیک و تلفیقی به روی صحنه می‌رود.

نمایش موسیقیایی کهن بوم‌وبر در نیاوران

نمایش موسیقیایی “کهن بوم‌وبر” ساعت ١٧ روز٢١ شهریورماه و ساعت ١۵ روز٢٢ شهریورماه در سالن اصلی فرهنگ‌سرای نیاوران اجرا می‌شود و علاقه‌مندان جهت تهیه و رزرو بلیت این برنامه می‌توانند ازطریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند.

تئاتر یکی از هنرهای هفتگانه است. کسانی که دربارهٔ به وجود آمدن تئاتر جستجو کرده‌اند می‌گویند سر چشمه آن از آیین هاست. آیین به مراسم مذهبی و اجتماعی می‌گویند. مثل مراسم عروسی در ایران و مراسم رقص‌های مخصوص در کشورهای دیگر انسان همیشه دوست داشته‌است به اتفاقاتی که خارج از اراده و میل اوست تسلط داشته باشد و این ویژگی اصلی تئاتر است. تئاتر در مقایسه با هنرهای دیگر امکانات زیادی دارد برای اینکه از هنرهای دیگر مثل نقاشی، ادبیات، معماری، موسیقی و … در آن استفاده می‌شود کلمه تئاتر (theater) در اصل از کلمه تآترون (theater on) است که قسمت اول آن تیه ((thea تماشاگران یا محله تماشا است.

در زمان‌های قدیم، تماشاگران در سرازیری تپه‌ها می‌نشستند و مراسم مذهبی را که با آداب و تشریفات مخصوص در پایین همان تپه یا کناره معبد که محل عبادت بوده، تماشا می‌کردند. موسیقی، رقص، گفتار، صورتک، لباس، اجراکنندگان، تماشاگر و صحنه در اجرای آیین آرایش توسط رنگ، خاکستر یا جوهر که سطح بدن را می‌پوشاند برای کامل کردن صورتک و لباس بکار می‌رود آنطور که گریم در تئاتر این کار را انجام می‌دهد.

پایان پیام

کد خبر : 24898 ساعت خبر : 8:49 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=24898
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات