هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

کنسرت مرکب‌نوازی در خرم‌آباد برگزار می‌شود

کنسرت مرکب‌نوازی در خرم‌آباد برگزار می‌شود

رئیس انجمن موسیقی لرستان گفت: کنسرت مرکب‌نوازی “مشق سکوت” در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی “امین عباسیان” افزود: کنسرت مرکب‌نوازی موسیقی ایرانی مشق سکوت شامل دونوازی سه‌تار و تمبک به نوازندگی امیرحسین حقیقی: سه‌تار، حسن احمدی: تنبک، دوشنبه ١۵ شهریور ساعت ٢١ در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی وهنری ارشاد به روی صحنه می‌رود.

کنسرت مرکب‌نوازی در خرم‌آباد برگزار می‌شود

وی افزود: مشق سکوت مرکب‌نوازی است در دایره‌ی مایه‌های مختلف موسیقی ایرانی که نشات گرفته از باور و درک و شهود فردی خود نوازنده نسبت به اجتماع و فراز و نشیب‌های که گاه جز سکوت پاسخی ندارد و این سکوت در سرانگشتان دست هنرمند موسیقی با فرازوفرودهای بسیاری در ملودی و ریتم و سونوریته در دستان‌های مختلف مایه‌های موسیقی اصیل و با زخمه‌هایی متفاوت به مشق در می‌آید.
عباسیان ادامه داد: علاقه‌مندان برای تهیه بلیت ٢٠٠ تا ٢۵٠ هزار ریالی می‌توانند به آموزشگاه موسیقی بهار مست، آموزشگاه موسیقی آواری سرنا، آموزشگاه موسیقی خورشید و یا به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

کنسرت

به یک اجرای زنده (معمولاً موسیقی) در مقابل عده‌ای تماشاگر گفته می‌شود. اجرای یک کنسرت می‌تواند به وسیله یک گروه، مانند یک ارکستر انجام گیرد.

کنسرت‌ها از دسته رسانه‌های حضوری هستند و از نظر تأثیرگذاری در مباحث پیام رسانی و تبلیغات در رده بالایی از توجهات قرار دارند.

کنسرت‌ها همانند همایش‌ها و کنگره‌ها از جمله گردهمایی‌های هدفدار محسوب می‌گردند که بخش مهمی از هدف آن‌ها ایجاد شادی در مخاطبان است.

میزان تأثیرگذاری این رسانه به دلیل آنکه روحیه مخاطبان آن در سطح بالایی قرار دارد و همگی آنها در شادی و نشاط هستند، پیام‌ها به سرعت و با دقت توسط ایشان جذب می‌گردد.

گروه موسیقی

(انگلیسی: Musical ensemble) که گروه موزیکال هم گفته می‌شود، گروهی است با نامی مشخص از افراد که ساز می‌نوازند یا هم‌خوانی می‌کنند.

نوع گروه به تعداد نوازندگان، نوع ساز و نوع موسیقی بستگی دارد. برخی از گروه‌های موسیقی منحصراً از ساز استفاده می‌کنند مانند چهارنوازی جاز و ارکستر و برخی دیگر، فقط از خواننده تشکیل شده‌اند مانند گروه کر.

در موسیقی پاپ و موسیقی کلاسیک، هم از ساز و هم از خواننده استفاده می‌شود. در موسیقی کلاسیک، در سه‌نوازی یا چهارنوازی، اصوات موسیقایی یک ساز را با چند خانواده سازی، درهم می‌آمیزند (مانند پیانو، سازهای زهی و سازهای بادی). گاهی نیز تنها از یک خانواده سازی بهره می‌برند (مانند کوارتت زهی یا پنج‌نوازی بادی).

برخی گروه‌ها مانند ارکستر از خانواده‌های سازی متنوع و گسترده‌ای بهره می‌برند. برای مثال از بخش سازهای بادی، سازهای بادی برنجی، سازهای بادی چوبی و سازهای کوبه‌ای استفاده می‌کنند.

پایان پیام

 

کد خبر : 24552 ساعت خبر : ۹:۱۸ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=24552

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x