استعفای علی جنتی روی میز رئیس‌جمهور

رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها پس از دو روزِ کم‌کار روز پنجشنه را با یک خبر ورزشی آغاز کردند.
نخستین خبری که امروز همه خبرگزاری‌ها به آن پرداختند، صعود خیره‌کننده تیم ملی فوتبال ایران در رنکینگ فیفا بود. ایران بعد از برد شیرینی که برابر کره جنوبی به‌دست آورد، به یک‌باره با ۱۰ پله صعود در رده بیست و هفتم جهان قرار گرفت تا فوتبال ایران بعد از سال‌ها جایی در بین ۳۰ کشور نخست فوتبال جهان داشته باشد.
اما با گذشت چند روز هنوز ماجرای نذری‌های مسموم و مرگ خانواده دکتر صلحی پزشک تبریزی همچنان در صدر اخبار است. وزارت بهداشت از رسانه‌ها خواست از هرگونه گمانی‌زنی شتابزده خودداری کنند تا دستگاه‌های امنیتی و قضایی ابعاد اصلی این حادثه را کشف کنند.
روز که از نیمه گذشت شایعه استعفای وزیر ارشاد داغ شد. اظهارنظر حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور هم این شایعه را به واقعیت نزدیک کرد. وی در پاسخ به این سؤال که گفته شده است متن استعفای آقای جنتی به‌روی میز رئیس‌جمهور گذاشته شده است، گفت: قطعاً اگر چنین باشد با شروع هفته به این موضوع رسیدگی می‌شود و رئیس‌جمهور نیز به‌تازگی از سفر بازگشته است. احتمالا موضوع جدی‌تر از یک شایعه است.
عصرانه‌ی کاری رسانه‌ها همراه شد با خبر نوبل گرفتن باب دیلن خواننده، آهنگساز، شاعر، و نویسندهٔ آمریکایی. انتخابی که از همان لحظه‌های نخستین پس از اعلام، بحث‌ها و واکنش‌های بسیاری برانگیخت. بیشتر خبرگزاری‌ها در تحلیل این خبر معتقد بودند که فضای غیرادبی و در واقع سیاسی حاکم بر آکادمی نوبل دلیل این انتخاب‌های بحث‌برانگیز است. سال گذشته وقتی «سوتلانا الکسی‌یویچ» بلاروسی برنده این جایزه شد، نظرسنجی صورت گرفت و نشان داد نام این نویسنده به گوش ۶۵ درصد مردم روسیه آشنا نیست.
پایان پیام

گزارش‌گر: محمد پورخداداد

کد خبر : 26811 ساعت خبر : 7:10 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=26811
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات