تامین تجهیزات حفاظت از محیط زیست توسط وزارت دفاع

تامین تجهیزات حفاظت از محیط زیست توسط وزارت دفاع

تفاهم‌نامه چهارجانبه تامین تجهیزات مورد نیاز برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور با استفاده از ظرفیت صنایع دفاعی کشور امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، تفاهم‌نامه چهارجانبه تامین تجهیزات حفاظتی و اطفاء حریق مورد نیاز برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور با استفاده از ظرفیت صنایع دفاعی کشور به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه که پشتیبانی مالی آن را موسسه مالی و اعتباری کوثر و ضمانت آن را نیز سازمان برنامه و بودجه کشور بر عهده دارد، وزارت دفاع تجهیزات مورد نیاز سازمان حفاظت محیط زیست وسازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان امور عشایر و سازمان شیلات ایران را تامین می‌کند.

در این تفاهم‌نامه مقرر شده است، مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، ۴۵ میلیارد تومان به سازمان شیلات ایران، ۴۰ میلیارد تومان به سازمان امور عشایر و ۳۷ میلیارد تومان به سازمان حفاظت محیط زیست، جهت تامین تجهیزات اختصاص یابد.

استفاده از فناوری‌های نوین در حفاظت از عرصه‌های طبیعی، تامین انواع پهپاد، خودروهای امداد و نجات، خودروهای مهار آتش، انواع موتورهای چهار چرخ تریلر، انواع یدک کش، سامانه‌های پایش و اعلام حریق، تجهیز محیط بانان و جنگلبانان و یگان‌های گشت دریایی به تجهیزات پیشرفته فردی و گروهی، ناوچه‌های شناور، آب شیرکن خورشیدی و تامین تجهیزات مورد نیاز برای آب رسانی به عشایر از جمله اهداف این تفاهم نامه اعلام شده است.

پایان پیام

کد خبر : 26989 ساعت خبر : 10:41 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=26989
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات