ورک‌شاپ صد پرتره از چهره‌های محبوب سینما و تئاتر

ورک‌شاپ صد پرتره از چهره‌های محبوب سینما و تئاتر ایران، با حمایت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران روز پنج شنبه هشتم مهرماه با موفقیت در باغ فرهنگ‌سرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در ادامه ساخت پرتره‌ی  چهره‌های نام آشنا و محبوب کشور، این بار با حضور یکصد هنرمند شرکت کننده و علاقمندان، با مدیریت هیوا پاشایی مدرس دانشگاه و عضو پیوسته‌ی انجمن هنرمندان نقاش ایران، آثار هنری با موضوعیت چهره‌ی بزرگانی همچون زنده یاد عباس کیارستمی، داوود رشیدی، مسعود کیمیایی، محمد علی کشاورز، علی نصیریان، پرویز پرستویی، هما روستا، حمید سمندریان، اصغر فرهادی و … با موفقیت پدید آمد.

هیوا پاشایی مجری این پروژه بزرگ هنری در خصوص چگونگی برگزاری ورک‌شاپ مذکور خاطر نشان کرد: انجام این پروژه‌ی ملی با همکاری و حمایت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و خانه‌ی تئاتر ایران و مشارکت هنرمندان متعهد به فرهنگ و هنر بومی میسر گردیده است. وی در رابطه با تکنیک ساخت آثار خاطر نشان کرد، تمامی آثار پدید آمده با به‌کارگیری حدود ۵٠٠ کیلوگرم انواع مهره‌های رنگی چوبی ساخته شده‌اند که در نوع خود بی‌نظیرند و یاد آور فرهنگ ذکر ما ایرانی‌هاست و اشاره به احترام و گرانقدری چهره‌های فرهنگی هنری برای مردم ما دارد. به همین منظور از یکصد هنرمند علاقمند دعوت به عمل آورده شد که پس از برگزاری دوره‌های آموزشی ۴٨ ساعته در مدت یکماه در سالن گوشه فرهنگ‌سرای نیاوران، امروز توانستیم به صورت عملی ساخت این چره های محبوب را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: با رایزنی‌های انجام شده قرار است در نیمه‌ی دوم آبان ماه سال جاری در نگارخانه‌ی آریانا واقع در خیابان فرشته و با حضور صاحبان چهره‌های مذکور و اصحاب فرهنگ و هنر از پرتره این عزیزان رونمایی به عمل آید.

گفتنی است دکتر اکبر عالمی، اصغر همت، عباس سجادی، هانا کامکار، مهدی ساروخانی و هیوا پاشایی اعضای شورای سیاستگذاری این پروژه عظیم فرهنگی و هنری می‌باشند.

پایان پیام

کد خبر : 26123 ساعت خبر : 10:56 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=26123
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات