اگر سبقت غیرمجاز بگیرید باید برقصید

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی به نقل از روزنامه‌ی وقایع‌تهرانیه، دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با حضور در محل فرماندهی پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: باید مجازات‌ها و محرومیت‌ها برای تخطی‌کنندگان از مقررات و حقوق ترافیکی بیش از پیش سنگین شود و با سخت‌گیری بیشتر اعمال شود تا آثار بازدارنده‌ی آن بیش از گذشته نصیب عموم افراد جامعه شود. خبرنگار وقایع‌تهرانیه که روزی ۲۰۰ هزار تومان نصیب عموم جامعه می‌کند، گزارش زیر را در همین مورد تهیه کرده است.
مرد جوانی که یک دستگاه عابربانک را روی دوش گذاشته بود و آن را حمل می‌کرد، به خبرنگار ما گفت: من این دستگاه را با بدبختی از یکی از بانک‌ها خریده‌ام تا راحت‌تر بتوانم جریمه‌‎هایم را پرداخت کنم. خسته شدم از بس روزی صد بار در صف خودپرداز ایستادم. به همین برکت قسم روزهایی هم که از خودرو استفاده نمی‌کنم، باز جریمه می‌شوم. سر همین موضوع بارها با ماشینم دعوا کردم و به او تهمت زدم که وقتی من خانه نیستم، تو تنهایی می‌روی دوردور و جریمه می‌شوی. او نیز خاک صد جد و آبائش را قسم می‌خورد که هیچ‌جا نمی‌رود. من هم در جوابش، صورتِ جریمه‌ها را نشانش می‌دهم و می‌گویم فلان روز که من با مترو رفتم کرج، چرا تو در میدان ونک جریمه شده‎ای؟ و او باز ارواح خاک مدل‌های دهه‌ی چهل خود را قسم می‌خورد که از پارکینگ خارج نشده است. ولی من خام نمی‌شوم. بعد از آن که دید من متوجه پیچاندنش می‌شوم، تغییر چهره داد ولی نمی‌دانست که من باز هم می‌فهمم. منظورم این است که جریمه‌هایی برایم صادر می‌شد با شماره‌ی پلاک ماشین من ولی با مدل‌ها و برندهای متفاوت. جریمه را نشانش می‌دهم و می‌گویم فکر می‌کنی من خرم؟ یک بار خودت را شبیه وانت کرده‌ای و یک بار شبیه خودروهای اروپایی، ولی برگه‌ی جریمه برای شماره‌ی پلاک تو صادر شده است. او نیز با گریه جانِ موتورش را قسم می‌خورد، خاک می‌ریزد روی سرش و می‌گوید: «انشالله یاتاقان بزنم اگه بدونِ تو جایی رفته باشم». من که دیگر گولِ قسم‌هایش را نمی‌خورم.
پیرمردی که روی نیمکت پارک نشسته بود، به خبرنگار وقایع‌تهرانیه گفت: به نظر من این جریمه‌هایی که در حال حاضر اعمال می‌شود، اصلاً کافی و مناسب نیست. باید با خاطیان شدیدتر برخورد شود. مثلاً اگر من سبقت غیرمجاز گرفتم، باید من را برهنه کنند و داخل همین پارک بچرخانند. اگر انحراف به چپ داشتم، باید به تمام افراد داخل این پارک جوجه کباب بدهم. اگر کمربند نبندم، باید دو ساعت بدون کمربند داخل همین پارک برقصم. اگر سرعت غیرمجاز داشتم، باید به افراد داخل این پارک، تکرار می‌کنم همین پارک، نفری صدهزار تومان بدهم. خبرنگار ما از پیرمرد پرسید مدل ماشین شما چیست؟ وی در جواب خبرنگار ما گفت: من خودرو ندارم و صبح تا شب داخل همین پارک می‌نشینم. امیدوارم پیشنهادهایی که برای برخورد با خاطیان دادم، اجرا شود.
در پایان خبرنگار وقایع‌تهرانیه خواست با یک افسر راهنمایی و رانندگی مصاحبه کند که به خاطر رانندگی با دمپایی، مجدداً ۲۰۰ هزار تومان نصیب عموم جامعه کرد.

پایان پیام

گزارش‌گر: محسن فراهانی

کد خبر : 28157 ساعت خبر : ۱:۴۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=28157

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.