گلونی

خاطرات کردستان به نیاوران می‌آید

نمایشگاه مد ولباس آزاده یاسمن نبی‌زاده با عنوان «خاطرات کردستان» عصر جمعه ١٧دی ماه در گالری شماره ٢ فرهنگ‌سرای نیاوران افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در این نمایشگاه لباس‌های اجتماعی و پارچه‌های بافت، موج بافی کردستان با طراحی آزاده یاسمن نبی‌زاده درمعرض دید عموم قرار می‌گیرد. این طراح جوان و خلاق به لباس نگاهی مخصوص به خودش را دارد: «لباس‌‌ همان کلام ناگفته‌ای است که آدم‌ها در بدو دیدار با هم رد و بدل می‌کنند. لباس برگرفته از روح آدمی است. روحی که در تار و پود پارچه ریخته می‌شود تا به قامت ما خوش بنشیند، لباس بازی تار‌ها و پودهاست.»

همین نگاه باعث شده تا آزاده یاسمن، برای احیای دوباره هنر پارچه‌بافی ایرانی که قدمتی شش هزار ساله دارد، راه دست‌بافته‌های کهن ایرانی را با بافتن دوباره تار و پود به دنیای لباس‌های ماشینی و صنعتی امروز هموار نماید.

وی با جاجیم‌بافی قدم به دنیای طراحی لباس گذاشته است. کارهای نبی‌زاده ترکیبی از جاجیم و ابریشم است. در تمام کار‌هایش، پارچه از نوع پارچه‌های دست‌باف است. وی خود را ملزم می‌داند در کار‌هایش تنها از پارچه‌های دست‌بافته استفاده کند. این طراح پارچه و لباس در قبال این تعهد، کارش را با جاجیم بافی شروع کرده سپس به ابریشم بافی کاشان روی آورده است و در این نمایشگاه از پارچه‌های دست باف موج بافی کردستان استفاده کرده است تا بتواند این صنعت فراموش شده را احیاءنماید.

گفتنی است نمایشگاه «خاطرات کردستان» عصر روز جمعه ١٧دی ماه ساعت ١۶در فرهنگ‌سرای نیاوران گشایش خواهد یافت و تا ٢۶دی، از ساعت ١٠ الی ١٩ و جمعه‌ها از ساعت ١۴ تا ٢١ برپا خواهد بود.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل