هفدهمین محفل اتفاق ترانه برگزار می‌شود

هفدهمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» شنبه چهارم دی‌ماه ساعت ۱۷ در تماشاخانه مهر حوزه هنری با سخنرانی دکتر ضیایی و ابراهیم اسماعیلی، معرفی کتاب توسط محمدرضا بایرامی و اجرای موسیقی توسط امیرحسین سمیعی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، در جدیدترین برنامه «اتفاق ترانه» ابراهیم اسماعیلی اراضی شاعر و ترانه‌سرا طبق روال هفته‌های پیشین این جلسات به بحث پیرامون «تفاوت‌های شعر و ترانه» می‌پردازد. اسماعیلی در جلسات «اتفاق ترانه» ‌به صورت تخصصی به قالب ترانه پرداخته و در هر جلسه با ذکر دلایل ماندگاری یک اثر موفق در عرصه موسیقی و دعوت از ترانه‌سرایان مطرح کشور، توجه مخاطبان بسیاری را به این قسمت از برنامه جلب کرده است.
از دیگر بخش‌های این برنامه سخنرانی دکتر عبدالحمید ضیایی، شاعر، نویسنده و پژوهشگر در باب «فلسفه زیباشناسی شعر» و بیان اندیشه بزرگان این عرصه است که از قسمت های مهم برنامه به‌شمار می آید و با استقبال خوب مخاطبان مواجه می شود.
بخش بعدی برنامه اتفاق ترانه هم اختصاص دارد به معرفی کتاب برای حاضرین جلسه که در هر برنامه یکی از هنرمندان مطرح کشور به معرفی آخرین مطالعات خودش به مخاطبان خواهد پرداخت و در این برنامه محمدرضا بایرامی، از نویسندگان برجسته ادبیات کشورمان، میهمان هفدهمین محفل اتفاق ترانه خواهد بود.
محمدرضا بایرامی متولد ۱۳۴۰ در اردبیل، نویسنده معاصر ایرانی است. وی با کتاب «کوه مرا صدا زد» از قصه‌های سبلان توانست جایزه خرس طلایی و جایزه کبرای آبی سوئیس و نیز جایزه کتاب سال سوئیس را از آن خود کند. کتاب «کوه مرا صدا زد» به زبان آلمانی ترجمه شده است. بایرامی یکی از بهترین داستان نویسان کودک و نوجوان ۲۰ سال اخیر است. وی در حال حاضر رئیس خانه داستان ایران است.
بخش پایانی برنامه اتفاق ترانه اختصاص دارد به اجرای موسیقی توسط امیرحسین سمیعی که قطعاتی را مناسب با حال و هوای شب یلدا برای مخاطبان حاضر در برنامه اجرا خواهد کرد.
گفتنی‌ است محفل شعر و ترانه «اتفاق ترانه» شنبه‌های اول هر ماه ساعت ۱۷ در سالن مهر حوزه هنری برگزار می‌شود که اجرای آن به‌عهده علیرضا بدیع شاعر و ترانه‌سرای معاصر است.
هفدهمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» به همت مرکز موسیقی و سپهر جشنواره‌ها و رویدادهای هنری، شنبه چهارم دی ماه ساعت ۱۷ در تماشاخانه مهر حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان به ادبیات آزاد است.

پایان پیام

کد خبر : 29592 ساعت خبر : 1:36 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=29592
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات