اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

پوران فرخزاد درگذشت

پوران فرخزاد نویسنده و پژوهشگر ایرانى و خواهر فروغ و فریدون فرخزاد صبح امروز، نهم دى ۹۵ در بیمارستان ایرانمهر تهران درگذشت.
به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، پوران فرخزاد ساعت هشت صبح امروز – پنجشنبه – دار فانی را وداع گفت. روز گذشته تیم پزشکی معالج پوران فرخزاد، وضعیت و حال عمومی او را نسبت به روزهای پیش وخیم‌تر و سطح هوشیاری‌اش را پایین‌تر اعلام کرده بودند. این شاعر، نویسنده و پژوهشگر چند روزی بود که در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان در وضعیت کما به سر می‌برد. پوران، خواهر بزرگ فروغ فرخزاد (شاعر نامی) و فریدون فرخزاد (خواننده موسیقی و مجری برنامه های تلویزیونی پیش از انقلاب) بود. گفتنی اینکه روز گذشته سالگرد تولد فروغ فرخزاد بود.
پوران فرخزاد متولد بهمن‌ماه سال ۱۳۱۲ است و از جمله آثار او به «زن از کتیبه تا تاریخ» (دانشنامه زنان فرهنگساز ایران و جهان در دو جلد)، «اوهام سرخ شقایق» (گزیده‌ای از اشعار زنان جهان)، «نیمه‌های ناتمام؛ سیری در شعر زنان از رابعه تا فروغ»، «زن شبانه موعود» (نشان زن در آثار سهراب سپهری)، «کسی که مثل هیچ‌کس نیست» درباره فروغ فرخزاد، مجموعه شعر «خوشبختی در خوردن سیب‌های سرخ»، مجموعه داستان «دیداری در پاییز»، مجموعه‌ رباعی «جنگ مشوش»، داستان‌های بلند «در پس آینه» و «آتش و باد»، رمان «در انتهای آتش و آیینه‌» و فرهنگ «کارنمای زنان کارای ایران از دیروز تا امروز» می‌توان اشاره کرد. پوریا سوری، شاعر و از دوستان خانوادگی پوران فرخزاد اعلام کرد که برنامه‌های مراسم تشییع و تدقین و نیز ترحیم او متعاقبا ازسوی خانواده اعلام خواهد شد.

پایان پیام

کد خبر : 30432

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=30432

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.