گردهمایی دبیران ادوار گذشته شعر فجر در افتتاحیه دوره یازدهم

به گزارش پایگاه خبری گلونی، یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، چهارشنبه این هفته با برگزاری محفل افتتاحیه، برنامه‌های شعرخوانی خود را به طور رسمی از کاشان آغاز می‌کند و پس از برپایی چند محفل در ایران و افغانستان به استقبال مراسم پایانی خود در اسفند امسال می‌رود.
بر اساس این گزارش، محفل افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، شامگاه چهارشنبه با حضور دبیران علمی دوره‌های گذشته در خانه تاریخی «عامری‌ها» در شهر کویری و ادب‌خیز کاشان برگزار می‌شود و علاوه بر محمدکاظم کاظمی، دبیر دوره یازدهم، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، علیرضا قزوه، پرویز بیگی حبیب‌آبادی و محمود اکرامی‌فر به عنوان دبیران ادوار پیشین در این برنامه حضور خواهند داشت. همچنین تعدادی از شاعران شهر میزبان در این محفل شعرخوانی خواهند کرد.
جشنواره یازدهم با برگزاری محافل دیگری در تهران و شهرهای کشورمان ادامه خواهد یافت که در آن محافل، شعر فاطمی، شعر طنز، شعر خلیج فارس، شعر دفاع مقدس، شعر افغانستان و … پیگیری می‌شود.
یادآور می‌شود، جشنواره دهم شعر فجر، سال گذشته از شهر قم کار خود را آغاز کرد و پس از آن، محافلی در شهرهای ایلام، بم، ری، بجنورد، ارومیه، تهران و همدان برگزار کرد. جشنواره دهم، محافلی نیز در سه کشور لبنان، افغانستان و تاجیکستان برپا کرده بود.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با معرفی برگزیدگان در سه بخش شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر، همچنین بخش ویژه شعر افغانستان در یک دهه گذشته در اسفند امسال به کار خود پایان خواهد داد.
محفل افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، چهارشنبه ۶ بهمن از ساعت ۱۸ در خانه تاریخی عامری‌های کاشان برپا می‌شود.
پایان پیام

کد خبر : 32690 ساعت خبر : 1:32 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=32690
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات