از انتقال آب کارون جلوگیری می‌کنیم

از انتقال آب کارون جلوگیری می‌کنیم

استاندار خوزستان احیای کارون را راهبرد اصولی دولت یازدهم خواند و گفت: تصمیمی برای انتقال آب کارون نداریم.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از ایرنا، غلامرضا شریعتی روز یکشنبه همزمان با روز درختکاری در بازدید از یکی از کانون‌های ریزگرد در مسیر جاده اهواز به بندر امام و حضور در آیین درختکاری به خبرنگاران رسانه‌ها در خصوص اجرای طرح انتقال آب موسوم به ‘ تونل بهشت‌آباد’ گفت: در دولت روحانی هیچ پروژه انتقال آب، تصویب نشده است و مباحث مطرح‌شده نیز پروژه قبلی بوده که تاکنون اجرایی نشده است.

از انتقال آب کارون جلوگیری می‌کنیم

شریعتی اضافه کرد: با تمامی توان و ظرفیت، از انتقال آب کارون ممانعت می‌کنیم و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در نامه‌ای به دولت، گفته که این پروژه توجیه زیست‌محیطی ندارد و با آن مخالفت کرده است.

شریعتی در خصوص غیربهداشتی بودن آب شرب اهواز به دلیل آلودگی رودخانه کارون، گفت: آب شرب اهواز از کارون تأمین نمی‌شود، بلکه از منطقه غدیر در پشت سد کرخه تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: تصفیه شرق اهواز در حال بازسازی است و تا پایان برنامه ششم، تمامی شرکت‌ها، کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها و دیگر دستگاه‌ها موظف شده‌اند پیش از ورود پساب‌های خود به رودخانه‌ی کارون، آن را تصفیه کنند.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پس از کشت درخت و بازدید از کانون‌های ریزگرد در جاده اهواز به بندر امام به شهرستان باغملک سفر کرد تا با تشکیل جلسه در این شهرستان در خصوص وقایع اخیر درگیری طایفه‌ای این شهرستان تصمیم گیری شود.

پایان پیام

کد خبر : 37148 ساعت خبر : 0:13 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=37148
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات