هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

ایرانشهر لحظه‌ی تحویل سال در شبکه افق

ویژه برنامه تحویل سال نو شبکه افق امسال از قلعه ناصری یکی از بناهای تاریخی ایرانشهر با اجرای اقبال واحدی و حسین مولایی به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از روابط عمومی شبکه افق، ویژه برنامه تحویل سال نو این شبکه با حال و هوایی خاص و از منطقه‌ای کمتر دیده شده در شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود.

این ویژه برنامه که «ایرانشهر» نام دارد از قلعه ناصری یکی از بناهای تاریخی ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان و به صورت زنده پخش می‌شود؛ مجریان این برنامه اقبال واحدی، حسین مولایی و پیام ابراهیم‌پور هستند.

این قلعه که به «قله ایرانشهر» نیز معروف است، از ابنیه دوران قاجار به شمار می‌رود و ساخت آن به دستور ناصرالدین شاه و به همت استاد حسین معمارباشی کرمانی صورت گرفته به همین دلیل به قلعه ناصری معروف شده است.

استفاده از لوکیشن طبیعی منطقه و شبیه‌سازی یک روستای محلی که گویای اقلیم سیستان است همراه با حضور گسترده مردمی از جمله ویژگی‌های این برنامه خواهد بود.

یکی از مقولاتی که در این برنامه به آن اشاره می‌شود، محرومیت‌زدایی از خطه سیستان است؛ طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نهادهای همچون سپاه پاسداران، بسیج، جهاد سازندگی، کمیته امداد و هلال احمر سعی کرده‌اند با اعزام نیروی انسانی و امکانات مهندسی و پزشکی، نقشی در زدودن چهره محرومیت‌های مختلف عمرانی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی از این استان ایفا کنند.

در برنامه «ایرانشهر» سعی می‌شود در قالب‌های گوناگون همچون گفت‌وگو، نمایش تصاویر مستند و بیان خاطراتی از فعالیت گروه‌های سازندگی و جهادی، به این مسئله پرداخته شود.

در میان برنامه هم آیتم‌هایی به صورت زنده شامل اجرای موسیقی سنتی سیستان توسط سه گروه نوازنده محلی، شعرخوانی دو نفر از شاعران بومی استان، نمایش‌های سنتی همچون شمشیربازی و چوب‌بازی، نقالی و روایت‌خوانی و تقدیر و تشکر از خانواده معظم شهدا، فرهیختگان، نخبگان و چهره‌های فرهنگی استان سیستان و بلوچستان روی آنتن می‌روند.

برقراری ارتباط مستقیم با حرم مطهر رضوی و بارگاه نورانی امام حسین(ع)، در لحظات قبل و بعد از تحویل سال از دیگر بخش‌های برنامه «ایرانشهر» خواهد بود.

تهیه‌کنندگی این برنامه بر عهده پیام ابراهیم‌پور است و از ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۳۰ اسفندماه روی آنتن می‌رود و تا ساعت ۱۵ ادامه خواهد داشت.

پایان پیام

کد خبر : 37949 ساعت خبر : ۰:۱۲ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=37949

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات