ایران باید ۸ هزار سینما داشته باشد

ایران باید ۸ هزار سینما داشته باشد

مرحله دوم طرح سینما سلام پس از اجرا در شیراز،‌ در ۲ شهرستان خرامه و سروستان از توابع استان فارس نیز اجرایی شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد در مراسم اجرایی شدن مرحله دوم طرح سینما سلام در خرامه، گفت: در ایران باید ٨ هزار سالن سینما وجود داشته باشد.

حجت‌الله ایوبی افزود: کشوری که از آمار مطلوبی در تولیدات سینمایی برخوردار است نباید تنها ۵۰۰ سالن سینما باشد؛ این شایسته کشور ما نیست که در شهری که دهه ٣٠ دانش آموزان آن تئاتر تولید می‌کردند سالن سینما وجود نداشته باشد.

ایوبی با اشاره به اینکه دیدن آثار هنری بخشی از تحصیل و دانش اندوزی کودکان و نوجوانان است، یادآور شد: اگر امروز نسلی فرهیخته، سینماگران برجسته و هنرمندان شناخته شده در کشور داریم متعلق به نسلی هستند که توسط آموزگاران این چنینی به فرهنگ و هنر علاقه مند شدند.

معاون سینمایی وزارت ارشاد با بیان اینکه ۶۵ درصد فضای اینترنت دنیا به وسیله تصویر تسخیر شده و همه با یکدیگر به زبان تصویر سخن می‌گویند، گفت: در فضای قدسی که فرهنگ و هنر کشور دارد، سینمای ایرانی اسلامی موجب افتخار است.

ایوبی با بیان اینکه امسال سینماهای کشور پذیرای نزدیک به ۲۴ میلیون نفر مخاطب بود، تعداد تماشاگر در پایان دولت دهم را حدود ۸ میلیون ذکر و اضافه کرد: امروز فیلم‌سازان ایران آثار درخشانی تولید می‌کنند و شاهد رسیدن فروش فیلم‌ها به بیش از ۱۰ میلیارد تومان هستیم.

ایران باید ۸ هزار سینما داشته باشد

معاون سینمایی وزارت ارشاد در ادامه پیرامون طرح «سینما سلام» نیز گفت: در این طرح فیلم‌های روز سینما با کیفیت دیجیتال در مناطقی که فاقد سالن سینما است پخش می‌شود. بدین ترتیب همراه با مردم شهرهای بزرگ ساکنان شهرها و مناطق کوچک از این پس می‌توانند فیلم‌های روز را ببینند.

ایوبی از استقرار ٢٠ دستگاه پخش فیلم «سینما سیار» در استان فارس خبر داد و افزود: همزمان با شهر خرامه در سروستان، شهرک‌های اطراف شیراز و مرودشت این طرح آغاز شد.

حجت‌الاسلام محمد صباحی؛ امام جمعه شهرستان خرامه نیز گفت: امیدواریم طرح “سینما سلام” که از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد برنامه ریزی شده است بتواند از طریق هنر سینما برای تربیت فرزندان جامعه موثر واقع شود و ازطریق پرداختن به فضایی مناسب، فرهنگ اصیل ایران اسلامی خودمان را منتشر و مورد توجه قرار دهد تا شاهد فرهنگ گریزی نباشیم.

امام جمعه شهرستان خرامه افزود: نباید سنت‌ها و داشته‌های سرزمین خودمان را فراموش کنیم و بکوشیم سیاست بازی‌ها را از فرهنگ جدا کنیم تا این حوزه با اهداف عالی نظام و پیروی از ولایت فقیه بتواند در پرداختن به تعالی فرهنگی موفق عمل کند و این حرکت میدانی که در حوزه سینما شروع شده تا شهرها و روستاهای دور دست نیز گسترش یابد و به نسلهای جوان و پس از ما نیز منتقل شود.

فرماندار شهرستان خرامه نیز گفت: سینمای ایران سینمایی متعلق به خانواده است که طبق آن می توانیم به فرزندانمان که در معرض تهاجم فرهنگی قراردارند بگوئیم چه ببینند و چگونه ببینند.

آرگیو اضافه کرد: امروز سینمای ایران یک مدرسه است که امیدوارم با حل مشکلات زیرساختی بتوانیم این مدرسه ارزشمند را به کودکان و نوجوانان معرفی کنیم.

بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز گفت: اگر فرهنگ و هنر با علم و دانش گره بخورد آینده کشور بی تردید درخشان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، در قالب طرح «سینما سلام» با استفاده از ٨ دستگاه پخش فیلم (سینما سیار) آثار روز سینمایی همزمان با سراسر کشور در نقاط فاقد سینما اکران می‌شود.

عضو اینستاگرام گلونی شوید و اخبار روز ایران و جهان را دنبال کنید.

برای تبلیغ در گلونی کلیک کنید.

پایان پیام

کد خبر : 36323 ساعت خبر : 1:23 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=36323
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات