اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

اجرای ۷نمایش خیابانی در ایام تعطیلات نوروز

اجرای ۷نمایش خیابانی در ایام تعطیلات نوروز

مدیر کانون تئاتر خیابانی از اجرای نمایش‌های خیابانی ویژه نوروز در تهران و سایر شهرهای کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، سامان خلیلیان مدیرکانون تئاتر خیابانی درباره اجرای نمایش‌های خیابانی ویژه تعطیلات نوروز گفت: طی روزهای ۶ و ۷ فروردین ماه سال ۹۶ و همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی، در محوطه تئاترشهر ۷ اثر با محوریت نوروز اجرا می‌شود.

اجرای ۷نمایش خیابانی در ایام تعطیلات نوروز

خلیلیان در ادامه با بیان اینکه محتوای اغلب آثاری که اجرا می‌شود حال و هوای نوروزی دارد، افزود: اجرای نمایش کوسه برنشین، آئین اقوام ایرانی، مبارک و عمو نوروز، میر نوروزی، حاجی فیروز و بابا نوروز و ننه سرما از جمله نمایش‌هایی هستند که طی دو روز در محوطه تئاترشهر اجرا خواهند شد.

او همچنین درباره اجرای نمایش‌های خیابانی در سایر استان‌های کشور نیز گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته به مناسبت ۷ فروردین اکثر گروه‌های خیابانی در مراکز استان‌ها نمایش‌هایی را با موضوعات نوروزی آماده اجرا کردند و که در طول تعطیلات اجرا می‌کنند.

نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز هم مردم مناطق گوناگون فلات ایران، نوروز را جشن می‌گیرند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است که امروزه به آن برابری بهاری می‌گویند.

نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می‌شود و در برخی دیگر از کشورها یعنی تاجیکستان، روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، سوریه،عراق، گرجستان، جمهوری آذربایجان، آلبانی، چین، ترکیه، ترکمنستان، هند، پاکستان و ازبکستان تعطیل رسمی است و مردمان آن جشن را برپا می‌کنند.

پایان پیام

کد خبر : 38097

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=38097

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.