انتشار ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان

انتشار ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان

مدیر موسسه «ماهور» ضمن معرفی برخی از محصولات در آستانه انتشار این مجموعه از عرضه دو آلبوم با عنوان «ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان» به روایت محسن کرامتی و علی جهاندار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی به نقل از مهر، سیدمحمد موسوی مدیر موسسه فرهنگی هنری «ماهور» با اشاره به محصولات جدیدی که قرار است در سال جاری روانه بازار موسیقی شود، توضیح داد: «ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان» به روایت و اجرای محسن کرامتی و علی جهاندار عنوان دو مجموعه مجزا است که در ماه‌های ابتدایی سال جاری روانه بازار موسیقی می‌شود.

وی افزود: آلبوم «ردیف دوره عالی چپ کوک» استاد فرامرز پایور با اجرای سنتور مینا نیزاری عنوان دیگر محصول موسسه ماهور است که به زودی در دسترس علاقه مندان موسیقی قرار می‌گیرد.

موسوی به انتشار «مجموعه‌های ایرانی» از «آرشیو فونوگرام برلین» اشاره کرد و گفت: این اثر مربوط به فعالیت چند ماه گذشته موسسه ماهور و همکاری تعدادی از هنرمندان کشورمان از جمله علیرضا شلویری و محمدرضا شرایلی است که برای اولین بار در ایران استوانه‌های فونوگراف موسیقایی توسط نماینده آرشیو فونوگراف موزه مردم شناسی برلین تبدیل به مجموعه‌های دیجیتال شد. بر این اساس آلبرشت ویدمن تکنسین صدا و مدیر آرشیو فونوگراف موزه مردم شناسی برلین با حضور در موسسه فرهنگی هنری ماهور تعدادی از استوانه‌های فونوگراف موسیقایی به جای مانده از دهه‌های پیشین موسیقی ایرانی از جمله کلنل علینقی وزیری را برای اولین بار در ایران مجهز به سیستم دیجیتال کرد.

انتشار ردیف آوازی استاد محمدرضا شجریان

مدیر موسسه فرهنگی هنری «ماهور» درباره فعالیت‌های دیگر این موسسه بیان کرد: انتشار آثاری چون «ردیف میرزاعبدالله» به روایت نورعلی برومند، «ردیف آوازی» به روایت و اجرای استاد حاتم عسگری، «آوانگاری و تجزیه و تحلیل» تألیف حسین مهرانی، «آموزش نی – دوره ابتدایی» نوشته عبدالنقی افشارنیا، «ردیف استاد ابوالحسن صبا برای سه تار» با تنظیم و اجرای حسین مهرانی و «خط پرگار» با تک نوازی تار علی کاظمی در دستگاه راست پنجگاه و آواز بیات اصفهان نیز جزو برنامه‌های دیگر ماست که طی ماه‌های آینده برای علاقه مندان موسیقی ایرانی عرضه می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 39102 ساعت خبر : 1:27 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=39102
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات