برگزاری بزرگداشت کیارستمی در سه جشنواره جهانی

برگزاری بزرگداشت کیارستمی در سه جشنواره جهانی

در آغازین ماه سال جدید، سه جشنواره‌ جهانی با برگزاری برنامه‌های بزرگداشت یاد عباس کیارستمی را گرامی می‌دارند.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، بیست و دومین جشنواره فیلم «ویلنیوس» که از ۳ تا ۱۷ فروردین در کشور لیتوانی در حال برگزاری است، با نمایش فیلم‌های «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان و فیلم‌های «منو خونه ببر»، «کپی برابر اصل»، «زیر درختان زیتون»، «باد ما را خواهد برد»، «ده» و «طعم گیلاس» برای عباس کیارستمی بزرگداشتی را برپا کرده است.

برگزاری بزرگداشت کیارستمی در سه جشنواره جهانی

جشنواره فیلم فریبورگ هم که سی‌و‌یکمین دوره خود را از ۱۱ تا ۱۹ فروردین در کشور سوییس برگزار می‌کند با نمایش فیلم‌های «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان و «منو خونه ببر» یاد عباس کیارستمی را گرامی می‌دارد.

سی و ششمین جشنواره فیلم استانبول نیز که از ۱۶ تا ۲۷ فروردین در ترکیه برگزار می‌شود، نمایش فیلم‌های «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف الله صمدیان و «منو خونه ببر» را در برنامه بزرگداشت عباس کیارستمی قرار داده است. کتایون شهابی در میان اعضای هیات داوران این جشنواره حضور دارد و فیلم‌های «وارونگی» ساخته بهنام بهزادی و «رفتن» ساخته نوید محمودی نیز در این رویداد سینمایی روی پرده می‌رود.

فیلم‌ مستند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان که در هر سه این جشنواره‌ها به نمایش در می‎آید، در حال حاضر در سینماهای هنروتجربه در حال اکران است. فیلم «وارونگی» نیز که قرار است در جشنواره فیلم استانبول روی پرده برود، هم‌اکنون در سینماهای هنروتجربه در حال نمایش است.

پایان پیام

کد خبر : 38936 ساعت خبر : 0:09 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=38936
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات