برگزاری کنسرت موسیقی با ما، دمی

برگزاری کنسرت موسیقی با ما، دمی

کنسرت موسیقی با عنوان ” با ما دمی ” به سرپرستی کوروش شاهانی و به خوانندگی امیر اثنی عشری سه شنبه ۵ اردبیهشت ماه ساعت٢١ در فرهنگ‌سرای نیاوران به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری گلونی در این برنامه  قطعاتی در دو بخش آواز بیات ترک و دستگاه سه گاه برای علاقمندان به موسیقی کلاسیک ایرانی  اجرا می‌شود. از ویژگی‌های این برنامه اجرای تصنیف‌های قدیمی  با تنظیم جدید است.

برگزاری کنسرت موسیقی با ما، دمی

اعضای گروه عبارتند از: کوروش شاهانی نوازنده سنتور و سرپرست گروه، امیر اثنی عشری خواننده، محسن دیلم صالحی نوازنده عود، خشایار شاهانی نوازنده تنبک، هوشمند عبادی نوازنده نی

گفتنی است کنسرت موسیقی ” با ما دمی ” سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه  ساعت ٢١ در سالن خلیج فارس فرهنگ‌سرای نیاوران برگزار می‌شود. علاقمندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال و یا گیشه فرهنگسرا مراجعه نمایند.

کنسرت

به یک اجرای زنده (معمولاً موسیقی) در مقابل عده‌ای تماشاگر گفته می‌شود. اجرای یک کنسرت می‌تواند به وسیله یک گروه، مانند یک ارکستر انجام گیرد.

کنسرت‌ها از دسته رسانه‌های حضوری هستند و از نظر تأثیرگذاری در مباحث پیام رسانی و تبلیغات در رده بالایی از توجهات قرار دارند.

کنسرت‌ها همانند همایش‌ها و کنگره‌ها از جمله گردهمایی‌های هدفدار محسوب می‌گردند که بخش مهمی از هدف آن‌ها ایجاد شادی در مخاطبان است.

میزان تأثیرگذاری این رسانه به دلیل آنکه روحیه مخاطبان آن در سطح بالایی قرار دارد و همگی آنها در شادی و نشاط هستند، پیام‌ها به سرعت و با دقت توسط ایشان جذب می‌گردد.

گروه موسیقی

(انگلیسی: Musical ensemble) که گروه موزیکال هم گفته می‌شود، گروهی است با نامی مشخص از افراد که ساز می‌نوازند یا هم‌خوانی می‌کنند.

نوع گروه به تعداد نوازندگان، نوع ساز و نوع موسیقی بستگی دارد. برخی از گروه‌های موسیقی منحصراً از ساز استفاده می‌کنند مانند چهارنوازی جاز و ارکستر و برخی دیگر، فقط از خواننده تشکیل شده‌اند مانند گروه کر.

در موسیقی پاپ و موسیقی کلاسیک، هم از ساز و هم از خواننده استفاده می‌شود. در موسیقی کلاسیک، در سه‌نوازی یا چهارنوازی، اصوات موسیقایی یک ساز را با چند خانواده سازی، درهم می‌آمیزند (مانند پیانو، سازهای زهی و سازهای بادی). گاهی نیز تنها از یک خانواده سازی بهره می‌برند (مانند کوارتت زهی یا پنج‌نوازی بادی).

برخی گروه‌ها مانند ارکستر از خانواده‌های سازی متنوع و گسترده‌ای بهره می‌برند. برای مثال از بخش سازهای بادی، سازهای بادی برنجی، سازهای بادی چوبی و سازهای کوبه‌ای استفاده می‌کنند.

پایان پیام

کد خبر : 40827 ساعت خبر : 7:07 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=40827
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات