سینمای ما به ناهنجاری عادت نمی کند

حسین پاکدل پیام فیلم خانه کاغذی را  در جلسه پرسش و پاسخ این فیلم اینگونه تشریح کرد: متاسفانه ما عادت کردیم هر روز با شنیدن اخبار بد بیدار شویم و شب را این چنین به پایان برسانیم. همین مساله باعث شده تا دیگر نسبت به مسائل حساسیت نداشته باشیم. اما این فیلم می خواهد اعلام کند سینمای ما به ناهنجاری عادت نمی کند.

به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، صباغ زاده بعد از نخستین نمایش فیلم «خانه کاغذی» گفت: در این فیلم به نوعی به «خانه خلوت» نگاه داشتم و تلاش کردم تا اثری به یاد ماندنی بسازم.

او افزود: از رضا میرکریمی ممنونم که چنین فرصتی را فراهم کرد. پیش از این مقداری نگران نمایش فیلم در این جشنواره بودم ولی امشب احساس خوبی دارم و همه اینها به خاطر کارگردانی فهیم مثل میرکریمی است که جرات دفاع از این کار را دارند.

پرویز پرستویی ضمن تشکر از مخاطبان توضیح داد: قرار بود این فیلم در بخش ملی جشنواره فیلم فجر به نمایش در بیاید. اما نمی دانم به چه دلیلی دیده نشد. خوشحالم که در این جشنواره «خانه کاغذی» به نمایش درآمد. همیشه سعی کردم به دنبال موضوعات تاثیرگذار باشم که در ابتدا برای خودم جذاب باشد. چرا که در هر کاری به دنبال خودم می گردم. متن فیلمنامه را دوست داشتم و موضوع آن برایم جذابیت داشت.

او ادامه داد: تینا پاکروان در اینجا حضور ندارد. او بسیار برای این فیلم تلاش کرد. از دوست عزیزم حسین پاکدل بسیار انرژی مثبت گرفتم و بازی کردن در کنارش برایم افتخار بود. امیدوارم این فیلم با مخاطب ارتباط برقرار کند. فکر می کنم به چنین موضوعاتی در جامعه ما تاکنون کم پرداخته شده است.

حسین پاکدل ضمن تشکر از رضا میرکریمی که دو هفته پیش در خانه سینما گزارش مفصلی در خصوص روند برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر ارائه داده بود گفت: به نظرم کاری که مهدی صباغ زاده و تینا پاکروان در این فیلم انجام دادند به شدت شرافتمندانه است. افتخار می کنم که در گوشه کوچکی از آن نقش داشتم که می توانم تا آخر عمر در آن احساس سربلندی کنم. متاسفانه ما عادت کردیم هر روز با شنیدن اخبار بد بیدار شویم و شب را این چنین به پایان برسانیم. همین مساله باعث شده تا دیگر نسبت به مسائل حساسیت نداشته باشیم. اما این فیلم می خواهد اعلام کند سینمای ما به ناهنجاری عادت نمی کند.

خسرو نقیبی فیلمنامه نویس در این جلسه گفت: به لحاظ فنی و موضوعی «خانه کاغذی» سعی می کند به سینمای قصه گو، عاشقانه و امروز نزدیک شود. این سینما خیلی تحویل گرفته نمی شود. تلاش کردیم این فیلم ادامه «خانه خلوت» باشد. «خانه خلوت: فیلم نوستالژیک نسل ماست. بعد از صحبت با علی مسعودی نیا تلاش کردیم تا «خانه کاغذی» هم به فیلم نوستالژی برای این نسل تبدیل شود.

در پایان این جلسه علی مسعودی نیا، دیگر فیلمنامه نویس «خانه کاغذی» نیز گفت: نمی توانم خوشحالی ام را از نمایش این فیلم پنهان کنم چرا که این اولین فیلمنامه من است که به ثمر می رسد. ممنونم از خسرو نقیبی برای اعتمادی که به من کرد. ما سعی کردیم واقع گرا باشیم و به موضوعی بپردازیم که ارزش تالیف کردن داشته باشد. به طور کلی فیلم بی خاصیتی نباشد.

سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام

 

کد خبر : 41264 ساعت خبر : 5:50 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=41264
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات