کتاب شناخت هگل‌گرایی نقد می‌شود

کتاب شناخت هگل‌گرایی نقد می‌شود

به تازگی کتاب «شناخت هگل‌گرایی » نوشته رابرت سینربرینک با ترجمه‌ مهدی بهرامی و به همت نشر لاهیتا انتشار یافته است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی  این کتاب درصدد است تا عناصر اصلی ایده‌آلیسم هگل را معرفی و آن را به منزله‌ی واکنشی انتقادی نسبت به فلسفه کانت فهم و درک کند و سپس به ترسیم خطوط اصلی این مساله بپردازد که چگونه مکاتب متفاوت اندیشه‌ی هگلی قرن نوزدهم با سمت و سویی کاملا متفاوت بسط و تعدیل یافتند.

نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه نهم خرداد ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی «شناخت هگل‌گرایی » اختصاص دارد که با حضور دکتر علی مرادخانی، دکتر محمدمهدی اردبیلی و مهدی بهرامی در مرکز فرهنگی شهرکتاب، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست )، نبش کوچه سوم، مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

کتاب شناخت هگل‌گرایی نقد می‌شود

کتاب مجموعه‌ای از صفحاتِ نوشته‌شده، مصوّر، چاپ‌شده یا صفحات خالی (صفحه سفید و نانوشته)؛ ساخته‌شده از جوهر، کاغذ (ورق)، پوست حیوانات یا مواد دیگر (چسب، نخ و…) است که معمولاً از یک طرف یا سمت به یکدیگر محکم شده یا متصل می‌شوند. هر برگه در کتاب، ورق و هر سمت یا روی هر ورق، صفحه نامیده می‌شود.

به جلد کردن کتاب به اصطلاح صحافی گفته می‌شود. کتاب در اندازه‌هایِ گوناگون دیده می‌شود. در ایران، قطع رحلی، وزیری و جیبی از مشهورترین قطع‌های کتاب است. کوچک‌ترین کتاب دنیا یک انجیل است که در موزهٔ کلیسایِ وانک اصفهان نگهداری می‌شود. اولین کتاب به زبان فارسی در هند و به دست یک ارمنی به زیور طبع آراسته شده‌است. از انواع دیگر کتاب، کتاب دیجیتالی (e-Book) است که کتاب در قالب بسته‌های نرم‌افزاری مانندِ پی‌دی‌اف ارائه می‌شود که وسایلی نیز به نام کتابخوان الکترونیکی مانندِ آمازون کیندل برای خواندن آن به کار می‌رود. نمونهٔ دیگری از کتاب غیرِ چاپّی کتاب صوتی است.

پایان پیام

 

کد خبر : 43339 ساعت خبر : 4:50 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=43339
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات