۱۷۰۰ گونه گیاهی در لرستان وجود دارد

۱۷۰۰ گونه گیاهی در لرستان وجود دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توسعه باغات در اراضی شیب‌دار و نیمه‌دیم استان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری گلونی، عبدالرضا بازدار در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سه واحد فرآوری گیاهان دارویی در استان داریم و خوشبختانه مردم با مصرف این گیاهان کاملاً آشنا هستند .

وی ادامه داد: سطح زیرکشت گیاهان دارویی در لرستان بیش از ۷۶۸ هکتار است که ۱۶۰ هکتار آن زعفران بوده و اشتغالزایی خوبی دارد .

بازدار با بیان اینکه درآمدزایی گیاهان دارویی استان بیش از ۷۶ میلیارد تومان است، اضافه کرد: سالیانه تولیدات گیاهان دارویی ۳۸۷۱ تن است. لرستان با توجه به اقلیم و خاک حاصل‌خیز، مکان مناسبی برای کشت این گیاهان است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه تنوع گیاهان دارویی در استان خیلی زیاد است، تصریح کرد: ۱۷۰۰ گونه گیاهی در لرستان وجود داشته که ۳۰۰ گونه آنها مصرف دارویی و صنعتی دارند .

وی یادآور شد : لرستان تنها استانی است که سال گذشته بحث گیاهان دارویی را در اقتصاد مقاومتی لحاظ کرده بود و ۱۶۲ هکتار کشت این گیاهان را به ثمر رساندیم و امسال هم به دنبال توسعه آن هستیم .

۱۷۰۰ گونه گیاهی در لرستان وجود دارد

بازدار در ادامه با بیان اینکه توسعه باغات را هم در دستور کار داریم، افزود: بیش از ۴۹ هزار هکتار باغ در استان وجود دارد و تقریباً ۵۹۰ میلیارد تومان ارزش تولیدات باغی ماست .

وی با اشاره به توسعه باغات در اراضی شیب‌دار گفت: ۱۵۰۰ هکتار سال قبل در این زمینه نهال کاشته‌ شد و برای این منظور بیش از ۹۰۰ میلیون تومان نهال رایگان توزیع کردیم .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: اگر دو میلیارد تومان به ما اختصاص دهند، می‌توانیم امسال ۲۰۰۰ هکتار باغات در اراضی شیب‌دار و نیمه‌دیم را توسعه دهیم.

پایان پیام

منبع: ایسنا – لرستان

لرستان, جهاد کشاورزی, گیاهان دارویی,  عبدالرضا بازدار

عضو اینستاگرام گلونی شوید و اخبار روز ایران و جهان را دنبال کنید.

کد خبر : 44049 ساعت خبر : 0:19 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=44049
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات