اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

تشکیل کمپین نجات نخستین دانشکده توانبخشی ایران

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، چند وقتی است که زمزمه‌های تغییر کاربری نخستین دانشکده توانبخشی ایران به گوش می‌رسد که با محوریت بنیاد مستضعفان قرار است به جای حفاظت از این فضای آموزشی، درمانی و فرهنگی، نیمی از این دانشکده که شامل چند کلینیک، ساختمان گروه‌های آموزشی، خوابگاه دختران، سلف غذاخوری و ساختمان آموزشی ابن سینا را از دست خواهند داد که مسلماً این تغییر کاربری، کار آموزش، درمان و توانبخشی را در این دانشکده قدیمی کشور مختل خواهد کرد.

دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از نظر آموزشی بیش ۴۵ سال است که نخستین و مهمترین مرکز آموزشی برای رشته‌های توانبخشی در ایران است و از نظر درمانی و توانبخشی سالانه مأمن و ماوای صدها بیمار و فرد دارای معلولیت ایرانی و خارجی نیازمند توانبخشی است.

این دانشکده به‌عنوان هویت توانبخشی ایرانِ اسلامی شناخته شده و همچنین دارای وجهه و اعتبار بین‌المللی است. محل کنونی دانشکده در سال ۱۳۵۹ توسط شهید فیاض بخش وزیر مشاور و رئیس وقت سازمان بهزیستی کشورطی نامه‌ای به دانشکده واگذار شده است.

اکنون در یک توافقی با بنیاد مستضعفان و وزارت بهداشت به جای حفاظت از این فضای آموزشی، درمانی و فرهنگی، راضی به از دست دادن نیمی از آن شدند که با هر شکل از تقسیم، چند کلینیک مهم، ساختمان گروه‌های آموزشی، خوابگاه دختران و سلف غذاخوری و یا ساختمان آموزشی ابن سینا از دست خواهد رفت که کار آموزش، درمان و توانبخشی را در دانشکده مختل خواهد کرد.

بنابراین در این راستا، اعضای هیئت علمی این دانشکده با برگزاری جلسه با ریاست دانشگاه و امضا نامه‌ای در اعتراض به این مسئله واکنش نشان دادند و بسیاری از این افراد هم‌اکنون از مسیرهای مختلف در حال رایزنی هستند. دانشجویان نیز با امضا نامه‌ای مستقل (که شامل چند صد امضا می‌شود) در تلاش برای مقابله با این اتفاق هستند.

براین اساس با تشکیل کمپینی با عنوان #کمپین_نجات_توانبخشی، تلاش می‌شود تا هویت توانبخشی آسیب دیده، و محیط آموزشی صدها دانشجو از دست رفته و هزاران بیمار نیازمند بی‌پناه دچار مشکل نشود.

پایان پیام

منبع: تسنیم

 

کد خبر : 45383

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=45383

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.