تالار رودکی میزبان کمانچه‌نوازان می‌شود

دور دوم مجموعه کنسرت‌های «چند شب» با عنوان «چند شب کمانچه» از ۲۱ مردادماه در تالار رودکی تهران میزبان علاقه‌مندان به موسیقی ایرانی است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی، به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی – هنری «نغمه حصار»، دور دوم مجموعه کنسرت‌های پروژه «چند شب» روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ مردادماه با عنوان «چند شب کمانچه» در تالار رودکی تهران میزبان دوستداران موسیقی ایرانی خواهد بود.

افشین معصومی – مدیر موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» – در این‌باره گفت: خوشبختانه اجرای دوره اول این پروژه که ماه گذشته با عنوان «چند شب تار» در تالار رودکی برگزار شد، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و این برای ما باعث افتخار و خوشحالی بود که طی این برنامه هنرمندانی مانند کیهان کلهر، داریوش طلایی، علی بهرامی‌فرد، سعید نایب محمدی، شروین مهاجر، محمدرضا فیاض به تماشای کنسرت‌ها نشستند.

او ادامه داد: در این روزها که برگزاری کنسرت فقط شکل تجاری به خود گرفته و اغلب تولیدکنندگان بیشتر به فکر تکثر و تکرر هستند تا با ثبت رکورد بیشترین‌ها را به اثبات برسانند، شنوندگانی هستند که گوش جان به سرچشمه هنر موسیقی می‌سپارند. به هر ترتیب، موسیقی‌ای که ما در این پروژه ارائه می‌دهیم، موسیقی خاصی است که شنونده خاصی را هم می‌طلبد و امیدوارم با برنامه‌ریزی‌ای که در این زمینه انجام شده، بتوانیم به سهم خود و حضور برخی هنرمندان برگزیده موسیقی کشور، نقشی در اعتلا و گسترش موسیقی ایرانی، بویژه تک‌نوازی داشته باشیم.

معصومی با اشاره به برنامه‌های آینده پروژه «چند شب» توضیح داد: مجموعه کنسرت‌های «چند شب» با هدف یادآوری ریشه‌های اصلی موسیقی در ۱۲ دوره طراحی شده که در هر دوره به یک ساز از حوزه موسیقی ایرانی، کلاسیک و نواحی خواهیم پرداخت. در دوره دوم نیز که با عنوان «چند شب کمانچه» برگزار می‌شود، هنرمندان شرکت‌کننده به کمانچه‌نوازی در شیوه‌ها و بیان‌های متفاوت می‌پردازند.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، اسامی هنرمندان و برنامه کنسرت‌های «چند شب کمانچه» به این ترتیب اعلام شده است:

شنبه ۲۱ مرداد (ساعت ۲۱): شروین مهاجر، المیرا مردانه، رضا پرویز زاده
یکشنبه ۲۲ مرداد (ساعت ۲۱): هادی منتظری، هومان رومی، حسام اینانلو
دوشنبه ۲۳ مرداد (ساعت ۲۱): فرشاد صارمی، سامر حبیبی، صبا علیزاده

پایان پیام

 

کد خبر : 48373 ساعت خبر : 1:52 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=48373
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات