عبور سیارکی از نزدیکی زمین بدون اطلاع منجمان!

به گزارش پایگاه خبری گلونی، یک جسم صخره‌ای عظیم هفته گذشته بی سر و صدا از فاصله ۱۲۳ هزار و ۳۱ کیلومتری زمین (معادل یک سوم فاصله بین کره خاکی و ماه) عبور کرد.

در این خبری که دیلی‌میل منتشر کرده است مشخص شده منجمان سه روز پس از قرار گرفتن این جرم کیهانی در نزدیک‌ترین فاصله اش به زمین، آن را رصد کردند.

این سیارک که ۲۰۱۷ ۰۰۱ نام دارد، روز ۲۳ ژوئیه (اول مرداد) رصد شد و عرض آن بین ۲۵ تا ۷۸ متر برآورد شده است. برخلاف این که این سیارک به اندازه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ است، قبل از عبور از کنار زمین در ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) شناسایی نشد و کارشناسان بر این باورند این جرم کیهانی احتمالا تیره است یا نور خورشید را منعکس نمی‌کند.

تلسکوپ ATLAS-MLO  در رصدخانه “ماونا لوا” Mauna Loa)) واقع در هاوایی این صخره را مشاهده کرد و گفته می‌شود این شی سه برابر صخره فضایی Chelyabinsk است که سال ۲۰۱۳ بر فراز روسیه سقوط کرد.

خوشبختانه سیارک ۲۰۱۷ ۰۰۱ بدون ایجاد هیچ خطری از فاصله ۱۲۳ هزار و ۳۱ کیلومتری زمین عبور کرد.

منجمان بارها درباره تهدید بالقوه اجرام آسمانی هشدار داده‌اند که در همسایگی زمین قرار دارند و هنوز شناسایی نشده‌اند.

فلش سبزرنگ، سیارک ۲۰۱۷ ۰۰۱

در حالی که تصور می‌شود اکثر سیارک‌های دارای عرض کیلومتری رصد شده‌اند، کارشناسان بر این باورند زمینیان آمادگی برخورد با حوادثی را ندارند که شاید توسط برخورد سیارک‌های کوچک‌تر ایجاد شوند.

در ماه‌های اخیر، ناسا و آژانس‌های دیگر در تلاش برای پیش بینی خطراتی بوده‌اند که توسط اجرام نزدیک زمین کره خاکی را تهدید می‌کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر : 48236 ساعت خبر : ۱۲:۳۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=48236
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات